Nieruchomości z rynku pierwotnego

Rynek pierwotny zapewnia ci nieograniczony niczym dostęp do olbrzymiej ilości nowych mieszkań, domów i lokali. Charakteryzują się one właśnie tym, że są zupełnie nowe, co znaczy, że dopiero co wyszły spod rąk ekipy budowlańców i nikt wcześniej ich do niczego nie używał. Ma to swoje niewątpliwe plusy. Sam przecież wiesz, że te nowe rzeczy po prostu zawsze są lepsze od tych z drugiej ręki. Oczywistym ich minusem, który od razu ci się nasunie, jest natomiast to, że są one nieraz dużo droższe. Czy zatem nieruchomości na sprzedaż Kielce powinny być szukane na rynku pierwotnym? Jakie są wady i zalety tej opcji?

Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, tak naprawdę pozyskujesz je po prostu od dewelopera. To właśnie on zapewnia ci dosadny i długi okres gwarancji, który – zgodnie z polskimi przepisami prawnymi – musi wynosić przynajmniej pięć lat. Jest to taka główna przewaga rynku pierwotnego nad rynkiem wtórnym. W przypadku używanych nieruchomości prawdopodobnie nikt nie zaoferuje ci żadnego okresu gwarancyjnego. Będziesz musiał zgodzić się na to, co otrzymasz i nie będziesz mógł później zmienić swojej decyzji. Mimo tego, że nieruchomości z rynku pierwotnego są droższe, to jednak ich cena przekłada się na ich jakość i… ekonomiczność. To właśnie w tych nowych mieszkaniach wykorzystuje się bowiem najbardziej nowoczesne technologie, które pozwalają wyraźnie zmniejszyć rachunki, czyli opłaty za prąd lub wodę.

Rynek pierwotny przeważnie daje ci też od razu możliwość dokupienia dodatkowego garażu lub przynajmniej miejsca parkingowego, przynależącego np. do parkingu osiedla. Dla wielu osób bardzo ważne okaże się również to, że z zakupionym mieszkaniem będą mogli zrobić to, co tylko zechcą. Takie nowe nieruchomości na sprzedaż Kielce dostępne na https://kazo.pl/kielce mają zwykle surowy stan, dlatego samodzielnie je później wykańczasz i urządzasz. Masz tutaj dużą swobodę. Możesz stworzyć z nich takie miejsce, w którym od razu poczujesz się jak w swoim własnym prawdziwym domu. Dowolnie je zaaranżujesz, kierując się wyłącznie swoim indywidualnym gustem. Nikt do niczego cię nie zmusi. To właśnie jest chyba największa zaleta nowych mieszkań.

Minus omawianego rozwiązania jest natomiast taki, że mimo iż rynek pierwotny na pierwszy rzut oka wydaje się dość duży i mocno zróżnicowany, to jednak nieraz naprawdę trudno znaleźć na nim to, czego się szuka. Aby dać sobie szansę na upolowanie idealnej i atrakcyjnej oferty, będziesz musiał szukać mieszkań, które są jeszcze w tych początkowych fazach budowy. Klienci szybko je bowiem rezerwują. Jeżeli będziesz zwlekać z podjęciem decyzji, wszystkie lepsze nieruchomości na sprzedaż Kielce zostaną ci zabrane sprzed nosa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here