Niemieckie kuchnie

Niemieckie kuchnie idealnie odzwierciedlają charakter ich właścicieli. Są zatem uporządkowane, a króluje w nich minimalizm i prostota. Wszystko, co nie powinno znajdować się na wierzchu, jest ukryte w zabudowie, dzięki czemu kuchnie w niemieckim stylu to nowoczesne i ekskluzywne aranżacje. Jeżeli taka idea jest bliska Twojemu sercu, pozwól bliżej przedstawić sobie niemieckie kuchnie i dowiedz się, jak urządzić taką we własnym domu.

Niemiecka kuchnia – czyli jaka?

Niemiecka kuchnia

Kuchnia w stylu niemieckim jest zabudowana. Nie znajdziemy tu raczej wolnostojących sprzętów czy regałów. Zabudowa musi bowiem być jednolita – o wykończeniu charakterystycznym dla stylu nowoczesnego bądź też minimalistycznego, a więc gładka, o frontach na wysoki połysk, pozbawionych uchwytów. Tradycyjne uchwyty  zastępowane są uchwytami frezowanymi bądź też systemami TIP-ON. Dominujące w niemieckiej kuchni kolory to barwy pastelowe i naturalne odcienie drewna.  Z kolei sprzęty AGD wykończone powinny być stalą nierdzewną. Zarówno szafki kuchenne, jak i inne niemieckie meble charakteryzuje nieprzerwane wzornictwo. Kreuje ono wrażenie przestronności i optycznie powiększa pomieszczenie. To istotna kwestia z uwagi na to, że kuchnia w niemieckich domach jest miejscem spotkań – zarówno tych rodzinnych, jak i towarzyskich.

Organizacja i porządek w kuchni niemieckiej

Zabudowa w niemieckiej kuchni powinna być nade wszystko funkcjonalna i zapewniać jej użytkownikom odpowiednio dużo przestrzeni do przechowywania. Za frontami szafek schowane będą sprzęty AGD, a układ mebli będzie przewidywał jak największą liczbę szuflad. Blaty będą posiadały naturalne wzory i pozbawione będą zdobień. Z reguły będą puste – pojemniki z żywnością  i akcesoria kuchenne będą pochowane. Jednym z mebli, które wyjątkowo często pojawiają się w kuchni urządzonej w stylu niemieckim, jest wyspa. To wokół niej przy wspólnym gotowaniu może zgromadzić się cała rodzina. Co prawda w niemieckich aranżacjach panuje dekoracyjna powściągliwość, mogą jednak pojawić się tu minimalistyczne dodatki. Jakie sprawdzą się najlepiej?

niemieckie meble

Dodatki w stylu niemieckim

Dodatki w niemieckiej kuchni – niezależnie od tego, jakie będą – będą przedmiotami o wysokiej jakości. Stylowi niemieckiemu bliska jest kluczowa zasada minimalizmu: „mniej znaczy więcej”, dlatego typowych elementów dekoracyjnych będzie tu naprawdę niewiele. Za ozdobę mogą służyć na przykład przedmioty codziennego użytku: piękne talerze, kubki czy filiżanki. Mogą pojawić się tu także misy, dzbanki albo też ustawione w wazonie o prostym designie cięte kwiaty.  Alternatywą może być jedna, wyrazista dekoracja: rzeźba lub nietypowa instalacja, która podkreśli nowoczesny charakter pomieszczenia. W niemieckiej kuchni za element dekoracyjny może służyć również odpowiednio dobrane oświetlenie. Oryginalna lampa wisząca czy tworzące ciekawą kompozycję spoty i ledy – wszystko to wprowadzi  do kuchni wyjątkowy klimat, a jednocześnie sprawi, że stanie się ona jeszcze bardziej funkcjonalna.

Dowiedz się więcej z: https://verlekuchen.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here