Szafki do szkolnej szatni lub uczniowskiej przestrzeni na korytarzu

0
1912

Szkoła powinna być miejscem przyjaznym i wygodnym dla uczniów, dzięki czemu tym chętniej będą oni podejmować się nauki i różnorodnych aktywności. Wychodząc im naprzeciw, warto zainwestować między innymi w szafki socjalne, z których uczniowie na pewno chętnie skorzystają. Zastanówmy się, co mogą dzięki nim zyskać.

Wygoda przechowywania przedmiotów

Przede wszystkim dzięki szkolnej szafce każdy uczeń będzie mógł swobodnie i wygodnie przechowywać swoje rzeczy w szkole. Nie każdy przedmiot musi być w końcu zabierany do domu za każdym razem – niektóre podręczniki czy ćwiczenia na pewno mogą pozostać, jeśli nie są wykorzystywane do odrabiania prac domowych, a jedynie wykonywania zadań podczas lekcji. Podobnie wygląda sprawa z innymi elementami wyposażenia, takimi jak choćby piórnik czy buty na WF.

Oprócz wygody obecność szafki socjalnej gwarantuje także, iż dziecięce kręgosłupy będą mniej narażone na obciążenia, z którymi musiałyby sobie radzić w przypadku dźwigania wszystkich rzeczy za każdym razem ze sobą. W efekcie będą więc zdrowsze i bardziej proste.

Bezpieczeństwo

Pozostawianie prywatnych przedmiotów w ogólnodostępnej szatni czasami nie wydaje się bezpieczne. Złośliwi koledzy mogą pomyśleć o zniszczeniu lub zabraniu rzeczy, co nie będzie przyjemnym doświadczeniem dla poszkodowanego ani jego rodziców. Aby uniknąć takich sytuacji w swojej placówce, warto wykorzystać szafki.

Pozwolą one na bezpieczne schowanie wartościowych przedmiotów przed innymi uczniami. Dzięki temu ani kradzież, ani nieprzyjemne żarty nie będą wchodziły w rachubę, a jeśli nawet się wydarzą, to na pewno rzadziej i na mniejszą skalę. Posiadając swoje przedmioty w szafce, uczniowie nie będą także mogli o nich zapomnieć i nie zgubią ich, pozostawiając w przypadkowym miejscu.

Osuszanie kurtki i butów

Dzieci nie lubią zakładać na siebie przemoczonych ubrań czy butów, gdyż jest to nie tylko nieprzyjemne, ale i niezdrowe. Niestety, w wielu tradycyjnych szatniach, mieszczących się w podziemiach szkoły, bezustannie panuje wilgoć, a okrycia powieszone ciasno obok siebie nie sprzyjają odparowaniu wilgoci, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym.

FX Meble, znając doskonale potrzeby najmłodszych, proponuje w swoich szafkach socjalnych unikatowe rozwiązanie, jakim jest system ogrzewania. Dzięki jego zaimplementowaniu nawet podczas największych opadów ubrania będą mogły szybko wyschnąć, a ich zakładanie stanie się niezwykle przyjemne. Podniesie się także poziom higieny i ogólnego stanu powietrza w przestrzeni szatni.

Długa żywotność szafek

Z roku na rok pojawiają się w szkole nowi uczniowie, którzy muszą skorzystać z przestrzeni pozostawionej przez starszych kolegów. W wielu przypadkach niestety oznacza to konieczność korzystania z miejsc zniszczonych lub częstej renowacji, która pociąga za sobą wysoki koszt ze strony szkoły.

Szafki to rozwiązanie, które pozwoli zapobiec częstym remontom przestrzeni szatni lub korytarza. Zostały wykonane ze wzmacnianych materiałów, w szczególności w najbardziej newralgicznych miejscach, takich jak szwy łączące ścianki. Dzięki zastosowaniu metalu są wyjątkowo odporne na wszystkie zdarzenia szkolne, od drobnych wypadków po celowy wandalizm.

W efekcie szkolne szafki socjalne posłużą wielu pokoleniom, pozostając tak samo estetyczne, funkcjonalne i komfortowe. Bez wątpienia uczniowie docenią je za wygodę, a pracownicy szkoły za czystość i zmniejszony koszt remontów, do czego się przyczyniają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here