Na co zwrócić uwagę planując przesyłkę do Niemiec

Polacy nie korzystają już wyłącznie z usług kurierskich wewnątrz kraju. Emigracja i biznes sprawiły, że popularne stały się kierunki europejskie. Wśród nich jednym ze zdecydowanych liderów są Niemcy. Jak planować przesyłkę do naszych zachodnich sąsiadów i na co zwrócić uwagę?

Szykując przesyłki kurierskie do Niemiec powinieneś zadbać o kilka szczegółów. Choć proces dostarczenia nadania przebiega podobnie, to jednak rynek niemiecki rządzi się swoimi prawami. Pamiętaj o tym już podczas nadawania przesyłki!

Adres przesyłki jest najważniejszy

W przypadku przesyłki do Niemiec kluczowy jest adres. Jeżeli nadajesz usługę przez Internet, to pamiętaj, żeby wpisać go w odpowiedniej, czytelnej dla niemieckich kurierów formie. Dla kuriera ważne są szczegółowe dane odbiorcy. Oznacza to, że nie wystarczy imię i nazwisko i nazwa ulicy. Niemcy również posiadają określone kody pocztowe, które mogą być kluczowe przy przesyłkach do większych miast (Berlin, Frankfurt).

Przydatny może być również numer telefonu oraz adres mailowy. Dzięki temu kurier szybciej spotka określonego przez Ciebie adresata. Pamiętaj, żeby zwrócić uwagę na niemieckie znaki (występujące najczęściej w nazwiskach). Musisz je wpisać dokładnie i prawidłowo. Tylko w takim przypadku kurier będzie w stanie doręczyć przesyłkę do wybranego przez Ciebie miejsca.

Nie zapominaj też o swoich danych! W przypadku ewentualnego zwrotu firma może mieć problem z odnalezieniem nadawcy. Najlepiej podaj pełny adres oraz telefon i mail. W ten sposób uchronisz przesyłkę przed ewentualnym zaginięciem.

Przesyłka kurierska do Niemiec – jak wybrać firmę?

Druga kwestia to wybór kuriera. Musisz postawić na sprawdzoną firmę, która zna rynek niemiecki i potrafi się na nim odnaleźć. Oczywiście, kluczowy jest fakt, czy w ogóle świadczy tam usługi. Z większych i sprawdzonych firm przesyłki do Niemiec dostarcza między innymi UPS i GLS.

Jakie aspekty brać pod uwagę przy wyborze kuriera?

  • Poszukaj najtańszej opcji – pamiętaj, że koszt może zależeć od wagi przesyłki, wymiarów, ale też od jej wartości
  • Sprawdź czas doręczenia – jeżeli zależy Ci na szybkiej dostawie, wybierz kuriera, który szybciej dotrze do odbiorcy
  • Zwróć uwagę na dodatkowe opcje – zobacz, czy kurier umożliwia ubezpieczenie przesyłki, posiada dodatkowe opcje, które mogą Ci się przydać.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Przesyłkę do Niemiec najlepiej zamawiać przez Internet. Daje to możliwość porównania cen wielu kurierów i wyboru najkorzystniejszej opcji. Następnie zamów kuriera, precyzyjnie określ adres odbiorcy i wymiary paczki. Pamiętaj, że w przypadku ich przekroczenia możesz zostać obciążony dodatkową opłatą, a niekiedy przesyłka może zostać uznana za niestandardową. To wiąże się z określonymi kosztami usługi.

Przy przygotowywaniu przesyłki dobrze dobierz opakowanie (zbliżone do rozmiaru przedmiotu) i trwale przymocuj etykietę z adresem. Na koniec upewnij się, że wszystko jest dobrze zabezpieczone i możesz czekać na przyjazd wybranego kuriera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here