Zamierzasz podjąć pracę w Niemczech? A może chcesz przenieść się do rodziny, która już tam mieszka? W takim przypadku pojawia się pytanie – jak zorganizować przeprowadzkę? Podpowiadamy, na co warto się zdecydować, a także z jakimi kosztami trzeba będzie się wtedy liczyć.

Wielu Polaków decyduje się na przeprowadzki do Niemiec. W kraju naszych zachodnich sąsiadów możemy dość łatwo znaleźć dobrze płatną pracę i lepsze perspektywy. Do Niemczech wyjeżdżamy zarówno sezonowo, jak i po to, aby zamieszkać tam na stałe. Gdy planujemy kompleksową przeprowadzkę, warto przemyśleć, jak ją zorganizować – czy lepiej zrobić to samodzielnie, czy też skorzystać z usług firm przeprowadzkowych?

Samodzielna przeprowadzka do Niemiec – tanio, ale nie zawsze wygodnie

Odległość pomiędzy Polską a Niemcami nie jest zbyt duża. Dodatkowym plusem są także dogodne połączenia autostradowe. Właśnie dlatego wiele osób myśli o zorganizowaniu przeprowadzki we własnym zakresie. Warto jednak pamiętać o tym, że nie zawsze będzie to pomysł trafiony.

Samodzielna przeprowadzka sprawdzi się wtedy, gdy nie będziemy mieli zbyt dużo mienia do przewiezienia – możemy wtedy zmieścić się w naszym samochodzie osobowym i po prostu pojechać na miejsce. Możemy też skorzystać z usług firm kurierskich, w których nadajemy paczki – mogą być one na miejscu już w ciągu paru dni. Cena wysyłki jednej paczki to zwykle od około 150 do 500 złotych w zależności od wagi, firmy przeprowadzkowej i wybranych opcji dodatkowych.

Gdy do przewiezienia będziemy mieli gabaryty, możemy też wynająć samochód dostawczy. Wówczas musimy samodzielnie lub z pomocą bliskich zapakować mienie do auta i dowieźć je do celu. Za jeden dzień wynajmu samochodu zapłacimy najczęściej od około 200 do 400 złotych. Warto pamiętać o tym, że firma przeprowadzkowa może naliczyć dodatkowe opłaty za wyjazd za granicę, a także za przejechane kilometry – najlepiej, aby usługa była bez limitu kilometrów.

Przeprowadzka z firmą przeprowadzkową – kompleksowa obsługa

Możemy też powierzyć sprawy związane z przeprowadzką firmie, która ma w tym doświadczenie. W Polsce działa obecnie wiele firm przeprowadzkowych, które mogą zapewnić swoim klientom kompleksową i fachową obsługę w ramach przenosin w kraju oraz za granicę.

Usługi tego rodzaju oferuje między innymi firma przeprowadzkowa Jupiter, która w tym zakresie posiada ponad 25-letnie doświadczenie. Więcej informacji na temat jej usług można zaleźć na stronie internetowej: http://jupiter-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-niemcy.

Firmy przeprowadzkowe są gotowe do zapewnienia swoim klientom pełnego wsparcia, które obejmuje nie tylko przewiezienie wskazanego mienia, ale też inne usługi, na przykład wynoszenie i wnoszenie, pakowanie, załadunek i rozładunek, sprzątanie po przeprowadzkach, utylizacja niepotrzebnego mienia, magazynowanie, przewożenie gabarytów takich jak meble, AGD, RTV, a nawet sejfy, pianina czy fortepiany.

Ceny usług przeprowadzkowych są zależne przede wszystkim od dystansu pomiędzy dwoma miejscowościami, od piętra, z którego wynosi się mienie, od jego ilości, od liczby pracowników do pomocy oraz od zakresu wybranych usług. W związku z tym za przeprowadzkę będziemy musieli zapłacić od około 1 500 złotych do nawet ponad 10 000 złotych.

Najlepiej skontaktować się z paroma firmami przeprowadzkowymi, aby uzyskać indywidualną wycenę. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać dokładne informacje o kosztach przeprowadzki i na tej podstawie zdecydować, z jaką firmą warto przenieść się do Niemiec. Warto pamiętać o tym, że im wcześniej zlecimy usługę, tym lepiej – gdy będziemy planowali przeprowadzkę na ostatni moment, może okazać się, że firmy nie mają wolnych terminów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here