Czy zawsze warto wykupić dziecku polisę?

Dzisiaj coraz więcej rodziców decyduje się na kupowanie polis dla swoich dzieci. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na taki zakup?

Pod pojęciem polisy dla dziecka znajduje się szeroka gama różnych ofert skierowanych do najmłodszych. Mogą oni korzystać z nich przez rodziców lub opiekunów prawnych.

Jakie rodzaje polis mamy do wyboru? Która polisa dla dziecka będzie najlepszym wyborem? Gdzie można ją wykupić?

Rodzaje polis dla dzieci:

  • polisa ubezpieczeniowa – polisa na życie, która zabezpiecza dziecko na wypadek utraty zdrowia albo życia przez rodzica albo opiekuna, stanowi dodatkowe zabezpieczenie finansowe w razie niespodziewanych wypadków, wypłata odszkodowania może następować również w formie comiesięcznych rat
  • polisa inwestycyjna – rodzaj polisy, która wiąże się z oszczędzaniem pieniędzy, rodzice lub opiekunowie odkładają wtedy wybraną sumę na polisę, a dziecko może skorzystać z niej po osiągnięciu pełnoletności, na przykład na zakup samochodu, na studia, na kupno mieszkania

Zatem dla dziecka można zakupić dwa rodzaje polis, z których każda zapewnia odpowiednie zabezpieczenie finansowe.

Jaka polisa dla dziecka będzie najlepsza?

Przyszłościowo myślący rodzice decydują się zarówno na polisy ubezpieczeniowe, jak również polisy inwestycyjne dla swoich dzieci. Wówczas zapewniają one optymalną ochronę dla pociechy – zarówno w razie niespodziewanych wydarzeń, jak również dają dodatkowe zabezpieczenie finansowe nawet bez ich pojawienia się.

Jeśli jednak musimy wybierać, wówczas polisa dla dziecka powinna być wynikiem naszej przemyślanej decyzji. Generalnie, najlepiej wybrać polisę ubezpieczeniową, która wprawdzie może, ale nie musi zadziałać, niemniej jednak daje ochronę, której nie da polisa inwestycyjna.

Gdzie kupić polisę dla dziecka?

Aktualnie polisy dla najmłodszych można wykupić w wielu firmach ubezpieczeniowych oraz specjalizujących się w inwestycjach.

Przed skorzystaniem z określonej oferty warto poświęcić czas na zapoznanie się z różnymi propozycjami i wybór takiej, która rzeczywiście będzie mogła zapewnić naszej latorośli pełną ochronę w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here