W ogłoszeniach o pracę często zamieszczana jest informacja o wymaganej znajomości języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym. W praktyce oznacza to, że osoba władająca niemieckim na takim poziomie może porozmawiać na wiele tematów, używając przy tym prostych zdań i zwrotów. Jednym ze sposobów na szybką naukę języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym jest metoda 1000 słówek.

Samodzielna nauka języka niemieckiego w domu jest bardzo trudna, gdyż wymaga od nas zaangażowania, samodyscypliny, a także wygospodarowania wolnego czasu.

Słówka z języka niemieckiego  – jak się ich uczyć?

Podstawą znajomości każdego języka obcego jest zasób słownictwa – im jest on większy, tym łatwiej jest nam prowadzić konwersacje. Najstarszą i wciąż powszechną metodą nauki słówek z języka niemieckiego jest wkuwanie ich na pamięć, co jednak nie jest zbyt polecanym rozwiązaniem, ze względu na niską efektywność i czasochłonność. Znacznie lepszym sposobem na przyswajanie nowych słówek są fiszki z niemieckiego, które mogą przyjmować postać tradycyjną i elektroniczną (multimedialną). Pierwsze z nich można przygotować samemu z małych kolorowych karteczek ze słówkiem i idiomem na awersie i ich objaśnieniem na rewersie. Z kolei z fiszek elektronicznych można korzystać za pośrednictwem aplikacji Fiszkoteka. Opcja ta jest znacznie lepsza, gdyż można w niej wybrać program nauki, a także kontrolować efekty swojej nauki.

Metoda 1000 słów

Popularnym sposobem nauki nowych słówek z języka niemieckiego jest metoda 1000 słówek, która opiera się na przekonaniu, że w każdym języku istnieje grupa najczęściej używanych wyrazów, wystarczających do odbierania i rozumienia prostych komunikatów. Metoda ta jest dobrym rozwiązaniem na początek, jednak warto pamiętać, że dzięki znajomości najczęściej używanych słów w języku niemieckim, nie będziemy nagle władać tym językiem w stopniu komunikatywnym.

Tworzenie środowiska językowego

Przy nauce języka niemieckiego bardzo ważne jest ćwiczenie wymowy konkretnych słówek. Dlatego też tak bardzo ważne jest tworzenie środowiska językowego – oglądanie filmów i seriali, a także słuchanie muzyki. Jeśli jest to możliwe, warto dodatkowo znaleźć sobie rozmówcę i prowadzić z nim konwersację w języku angielskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here