Giełdy kryptowalut

Kryptowaluty to elektroniczne waluty, które na przestrzeni lat zyskały spore uznanie na świecie, jak i w naszym kraju. Gdzie kupić kroptowaluty? Jak przechowywać? O czym warto pamiętać? Co dają portfele do kryptowalut?

Giełdy kryptowalut

Przed rozpoczęciem przygody na giełdzie kryptowalut, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Istotne są tutaj opłaty za korzystanie z giełdy, reputacja, metody płatności, kurs wymiany kryptowalut, ograniczenia geograficzne, czy też wymagania dotyczące weryfikacji. Giełda bez weryfikacji ma sporo zalet. Wspomnieć tu należy Binance – platforma nie wymaga identyfikacji, co jest doceniane przez użytkowników. Najpopularniejszymi giełdami w tym przypadku są:

  • BitBay – to największa giełda polska, która bazuje na darmowych wpłatach,
  • Binance – skorzystać można z 10% zniżki na prowizje i braku weryfikacji konta,
  • Bitmex – użytkownicy zajmują się handlem instrumentami pochodnymi kryptowalut,
  • Coindeal – liczyć można na szeroki wybór walut FIAT i wsparcie techniczne przez całą dobę.

Więcej znanych giełd znajdziesz na https://www.kryptoporadnik.pl/najlepsze-gieldy-kryptowalut/

Portfele do kryptowalut

Jeśli chodzi o przechowywanie kryptowalut, sporym zainteresowaniem cieszą się specjalne portfele przeznaczone do tych czynności. Przyda nam się urządzenie takie jak Ledger Nano X, które może obsługiwać do 100 walut jednocześnie. Inną opcją jest Ledger Nano S – jeden z najtańszych markowych portfeli do Bitcoina i innych kryptowalut. Nie zapominajmy także o urządzeniu o nazwie Trezor. Jest to bardzo popularny portfel wśród profesjonalistów, który obsługuje wiele kryptowalut.

Co dają portfele do kryptowalut?

Portfele tego rodzaju są dostępne w wielu wersjach. Przykładowo użytkownicy korzystają z urządzeń mobilnych, na których obsługują wszelkie procesy związane z Bitcoinem. Mobilne urządzenia przypominają lekkie komputerowe portfele, w których blockchain jest przechowywany na serwerze zewnętrznym. Dzięki temu nie jest wymagana duża ilość zasobów. Sprzętowe portfele opierają się na zewnętrznych urządzeniach USB. Cechują się mobilnością i zachowaniem bezpieczeństwa. Mają za zadanie przechowywać klucze prywatne, mogą być zabezpieczone hasłem i zaopatrzone w wyświetlacz. W tej kategorii znajdują się wspomniane już portfele, tj. Trezor, Ledger Nano X, Ledger Nano S.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here