biuro nieruchomości
Fot. Pexels.com

Niezależnie od tego czy planujesz kupno działki, domu lub mieszkania czy może sprzedaż jakiejś nieruchomości, właściwy pośrednik zaoszczędzi ci mnóstwo czasu i nerwów. Osoby pracujące w biurach nieruchomości zazwyczaj doskonale odnajdują się w obowiązujących przepisach prawnych, formalnościach oraz sytuacji panującej na rynku. Nie każda agencja reprezentuje jednak jednakowy poziom świadczonych usług, jak więc wybrać najlepszą spośród dostępnych opcji?

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/biuro-nieruchomosci-jak-wybrac-wlasciwe/

Dlaczego warto współpracować z biurem nieruchomości?

Osoby chcące sprzedać działkę szybko przekonują się, że może być to proces bardzo skomplikowany, długotrwały i usłany formalnościami. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy w grę wchodzi przekształcanie ziemi rolnej na budowlaną. Wiąże się to z dużo lepszą ceną sprzedaży lecz znacznie utrudnia cały proces.

W takim wypadku skorzystanie z usług kompetentnego pośrednika z biura nieruchomości może być dla nas zbawienne. Właściwa osoba jest wstanie nie tylko, jako pełnomocnik, załatwić niemal wszystkie złożone formalności, ale również zająć się promowaniem naszej oferty i znalezieniem kupca.

W przypadku chęci kupna nieruchomości, właściwa firma wspomoże nas z wyceną, wyłapaniem potencjalnych „pułapek” (np. spalarni śmieci w okolicy) czy logistyką przedsięwzięcia (często należy spotykać się z wieloma potencjalnymi sprzedawcami).

Jakie czynniki warto brać pod uwagę przy wyborze?

Pierwszą rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę jest zakres usług oferowanych przez biuro nieruchomości. Nie wszystkie zajmują się załatwianiem każdej formalności, nie każdy pośrednik również świadczy usługi home stagingu czyli profesjonalnego przygotowania lokalu pod wynajem lub sprzedaż.

Oczywistym czynnikiem powinny być również stawki takiego biura. Najczęściej powinniśmy liczyć się z pobieraną przez firmę prowizją za zakup lub sprzedać nieruchomości. Dobrym sposobem na dowiedzenie się, czy usługi danej firmy są warte swojej ceny jest zwykłe zapoznanie się z opiniami na jej temat – w internecie lub jeszcze lepiej, od znajomych osób które już z usług tej firmy skorzystały.

Zobacz też: https://prawnieskuteczni.pl/dzialki-na-sprzedaz-jak-wybrac-wlasciwa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here