Co to jest kredyt studencki?

0
1782

Właśnie skończyłeś liceum i zastanawiasz się skąd wziąć pieniądze na swoją dalszą edukację? Rozwiązaniem może okazać się kredyt, który pozwoli Ci sfinansować edukacje przez cały okres jej trwania. Jeśli nie chcesz martwić się o to, za co opłacisz czesne za studia i niezbędne materiały do nauki a Twoi najbliżsi nie mają pieniędzy na opłacenie Twojej edukacji, to pomyśl nad kredytem studenckim. Zobacz, co to jest i czy możesz się o niego ubiegać.

Czym jest kredyt studencki?

O kredyt studencki mogą wnioskować osoby, które nie ukończyły 30 roku życia oraz doktoranci do 35 roku życia. Największą zaletą, którą posiada ten kredyt, jest to, że jego odsetki są niskie w stosunku do kredytu gotówkowego i są dotowane przez państwo. O kredyt studencki mogą ubiegać się uczniowie szkół publicznych i niepublicznych, którzy studiują w trybie dziennym, zaocznym lub wieczorowym. Jeśli chcesz się o niego starać, musisz zebrać niezbędne dokumenty takie jak: zaświadczenie określające dochody Twojej rodziny, dowód, który potwierdzi, że jesteś studentem lub bierzesz udział w rekrutacji na uczelnię, zaświadczenie od pracodawców osób, które będą Twoimi poręczycielami oraz inne dokumenty, które mogą wymagać różne banki. Aby Twój wniosek o kredyt został rozpatrzony pozytywnie, musisz także spełniać kilka wymogów.

Kto może starać się o kredyt studencki?

Ten rodzaj kredytu jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób, które chcą rozpocząć swoją naukę na uczelniach wyższych lub już studiują. Kredyt studenci ma na celu wsparcie osób, które chcą podjąć się nauki, lecz mają problemy finansowe i nie mogą pozwolić sobie na opłacenie wszystkich rzeczy związanymi ze studiami. Opłacenie wieloletniej nauki sporo kosztuje i nie każdą rodzinę jest stać na utrzymanie bliskiej osoby, która chce studiować. Jeśli dochody w twojej rodzinie nie przekraczają 2,5 tys. zł netto na osobę, to znajdujesz się w grupie osób, które mogą ubiegać się o kredyt. Nie musisz rezygnować z nauki na wymarzonej uczelni i zdobywania wyższego wykształcenia. Wystarczy, że zawalczysz o swoją edukację i zastanowisz się nad wzięciem kredytu studenckiego.

Kredyt studencki a poręczyciel

Jeśli podjąłeś decyzję o wzięciu kredytu studenckiego, to pamiętaj o tym, że konieczne jest posiadanie chociaż jednego poręczyciela https://habzafinanse.com.pl/pozyczka-z-gwarantem-i-kredyt-z-gwarantem-co-musisz-wiedziec/. Musi być to osoba, która będzie w stanie spłacić kredyt w momencie, gdy Ty nie będziesz mógł tego zrobić. Poręczycielami może być Twoja najbliższa rodzina np. rodzice, rodzeństwo, a także dalecy krewni tacy jak wujkowie czy kuzyni. Poręczyciel musi mieć zdolność kredytową. Jest to warunek konieczny i nie można go ominąć. Jeśli nie możesz liczyć na poręczenie kredytu przez rodzinę, to możesz poprosić o to Bank Gospodarstwa Krajowego lub Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pierwsza instytucja poręcza kredyty osobom, które pozbawione są opieki rodzicielskiej oraz tym, których dochód w rodzinie nie przekracza 1500 zł. Z kolei druga poręcza kredyty osobom, które zamieszkują wsie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here