Co jest bardziej opłacalne: karta kredytowa lub pożyczka gotówkowa?

0
6004

Polacy coraz częściej ubiegają się o produkty kredytowe od banków.  W celu zrealizowania bieżących wydatków, często wybierają oni pożyczkę gotówkową lub korzystają z karty kredytowej. Sprawdź, które rozwiązanie Ci pasuje.

Do najpopularniejszych z nich należą pożyczka  gotówkowa oraz karta kredytowa. Wybór należy wyłącznie do każdego pożyczkobiorcy. Z roku na rok rośnie zainteresowanie Polaków szybkimi pożyczkami gotówkowymi,  jednak karty kredytowe są nadal bardzo popularnym produktem kredytowym. W 2017 roku, w Polacy posiadali ponad 5 mln kart kredytowych. Powodów tego rodzaju popularności może być wiele, niechęć wypożyczenia od rodaków, rosnąca potrzeba anonimowości, itd. Istnieje wiele sposobów na załatwienie bieżących potrzeb finansowych i nieoczekiwanych wydatków.  Jeśli zastanawiasz się, jaką usługę jest lepiej wybrać: pożyczkę gotówkową online czy kartę kredytową, zapoznaj się z wadami i zaletami obu opcji.

Pożyczka gotówkowa: zalety i wady

Pożyczka gotówkowa przez internet bez zaświadczeń to jeden z najpopularniejszych sposobów na załatwienie trudności finansowych. Zaletą jest to, że można ją przeznaczyć ich na dowolny cel.Do innych zalet tego produktu kredytowego można również zaliczyć:

 • uproszczenie procesu ubiegania się o pożyczkę – udzielenie pożyczki tylko na dowód osobisty i numer telefonu
 • możliwość otrzymania pożyczek o wysokich kwotach
 • możliwość spłaty pożyczki w ciągu długiego okresu kredytowego.
 • Wśród głównych wad pożyczki gotówkowej można wyliczyć:
 • potrzeba weryfikacji zdolności kredytowej i naliczanie wysokiego oprocentowania w przypadku negatywnej historii kredytowe
 • odsetki są naliczane do każdej raty pożyczki gotówkowej.

Warto pamiętać, że poszczególne banki proponują pożyczki gotówkowe bez BIK na zróżnicowanych warunkach kredytowania. Są one tym korzystniejsze, im lepsza jest historia kredytowa pożyczkobiorcy. Więc, kiedy poszukujesz atrakcyjniejszej oferty, zapoznaj się z ofertami serwisu porównawczego Binixo.pl, aby uzyskać  najlepszej pożyczki gotówkowej.

Pieniądze na bankową kartę kredytowąW Polsce i innych krajach świata karta kredytowa jest mniej popularnym produktem, niż pożyczka gotówkowa. Powoduje to fakt, że wielu ludzi kojarzy korzystanie z tej usługi z oszustwem z powodu na nieznajomość zasad jej działania.Do głównych zalet karty kredytowej można zaliczyć:

 • obecność okresu bezodsetkowego, dzięki  któremu istnieje możliwość korzystania ze środków pieniężnych bez żadnych dodatkowych opłat.
 • możliwość dokonania płatności kartą kredytową w sklepach, restauracjach, itd.
 • poprzez procedure chargeback zapewnia się bezpieczeństwo transakcji.Wśród wad karty kredytowej można zaliczyć:
 • nakładanie limitu – zazwyczaj kwota dostępna do korzystania jest o dużo niższa od maksymalnej kwoty pożyczki gotówkowej
 • wysokie koszty odsetek za usługę korzystania z karty kredytowej od ręki nawet pod warunkiem, że spłacasz comiesięcznie minimalną kwotę określoną przez instytucję bankową.

Wnioski i zalecenia

Na Binixo.pl, który jest serwisem pośredniczącym zajmującym się wyszukiwaniem korzystnych ofert firm pozabankowych, nie oferujemy kart kredytowych. Nie udzielamy również pożyczek gotówkowych, jednak pomagamy naszym potencjalnym klientom w wyszukiwaniu wygodnych ofert. Znajdziemy tania ofertę pasująca idealnie  do Twoich potrzeb finansowych  i zdolności kredytowej. Współpracujemy tylko z wiarygodnymi firmami pożyczkowymi działającymi przez długi czas na rynku polskim. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z tego serwisu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here