Wydajesz zbyt dużo na dojazdy do pracy

Koszty dojazdów do pracy to bardzo często największa zmora osób, które podejmują aktywność zawodową poza miejscem swojego zamieszkania. Co miesiąc na tego typu koszty wydajesz zbyt dużo pieniędzy? Zobacz, jak sprytnie i zarazem rozsądnie zaoszczędzić w tej kwestii. Przekonaj się, że to wcale nie jest trudne!

Doceń kolegę bądź koleżankę

Podczas planowania dojazdów do pracy bardzo często zupełnie nie bierzemy pod uwag opcji wspólnego pokonywania kilometrów. Jeśli przyjrzymy się choćby parkingowi pod naszym miejscem pracy z pewnością zauważymy, iż w większości z tych samochodów podróżuje zaledwie…jedna osoba! Dobrym rozwiązaniem i kluczem do oszczędności są wspólne dojazdy, zwłaszcza jeśli dana osoba pochodzi z tej samej miejscowości i dzień w dzień pokonuje tą samą trasę. Doceń więc koleżankę bądź kolegę z pracy i nie miej oporów przed zaproponowaniem wspólnej drogi do pracy!

Skorzystaj z…komunikacji miejskiej!

Dojeżdżanie do pracy własnym samochodem wydaje nam się często zwyczajnie bardziej luksusowe i o niebo wygodniejsze. O ile to prawda, tak nie zawsze bierzemy już pod uwagę czynniki finansowe i czasowe! Jeśli mieszkamy w dużym mieście, godną rozważenia opcją będzie przerzucenie się na dojazdy komunikacją miejską. 

Korzyści z tego typu rozwiązania to m.in.:

  • oszczędność (bilet miesięczny jest najczęściej o wiele tańszy niż bak paliwa)
  • szybszy dojazd (w dużych miastach, gdzie są korki, autobusy miejskie jeżdżą po specjalnie wydzielonych dla nich pasach)
  • brak odpowiedzialności (jeśli kierowanie samochodem nie jest naszą mocną stroną, na pewno będzie to spory plus)

Przyjrzyj się więc sieci komunikacyjnej w okolicy Twojego miejsca pracy i choćby na próbę, przez tydzień, dojeżdżaj korzystając z autobusów czy tramwajów. Może akurat się przekonasz, a Twój budżet Ci podziękuje? 

Pracujesz za granicą? Oszczędności też są możliwe!

Oszczędności w dojazdach do pracy często nie są w ogóle brane pod uwagę, jeśli pracujesz za granicą. Sporo osób niemalże co tydzień pokonuje sporą odległość, by na weekend zobaczyć bliskich i pobyć choć chwilę w swoim domu. Ty również pracujesz za granicą i podróżujesz regularnie? Zamiast eksploatować swój samochód i martwić się kosztami, wypróbuj dojazdy z wykorzystaniem busów. To opłacalna opcja, ponieważ koszty rozkładają się na poszczególnych pasażerów. O wygodę nie masz się co martwić – nowoczesny tabor pojazdów sprawia, że często są one wygodniejsze niż Twój własny samochód! Busy do Niemiec, Holandii czy Austrii to regularne kursy, oferujące naprawdę atrakcyjne ceny i komfortowe warunki. Wypróbuj koniecznie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here