Co można wysłać w paczce do Niemiec

Wysłanie paczki na terenie Polski zwykle nie jest specjalnie trudne. Można też nadawać specjalne paczki, których zawartość jest określona dokładnie w przepisach prawa. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku przesyłek międzynarodowych, np. do Niemiec. Tutaj obowiązują ścisłe uregulowanie prawne, określające co można, a czego absolutnie można wysyłać w paczkach.

Ograniczenia dotyczące zawartości paczek

W przypadku przesyłek międzynarodowych nie wolno wysyłać przede wszystkim przedmiotów, które mogłyby stwarzać niebezpieczeństwo dla pracowników lub brudzić bądź uszkadzać inne paczki. Ponadto niedozwolone jest przesyłanie nielegalnych substancji odurzających, zabronionych w kraju przeznaczenia. W paczce nie można wysłać broni, materiałów łatwopalnych i wybuchowych, a także substancji promieniotwórczych lub mogących wywołać zakażenie. Niedopuszczalne jest także przesyłanie sprzętu wojskowego, w tym rozbrojonych materiałów i urządzeń wybuchowych.

W przypadku paczek do Niemiec, przepisy zabraniają też wysyłania papierosów i innych wyrobów tytoniowych. Nie można przesłać paczką baterii litowych zarówno luzem, jak i zainstalowanych w różnego rodzaju urządzeniach. Zabronione jest przesyłanie broni, a zwłaszcza broni palnej, imitacji broni, części broni czy amunicji. Co więcej, do Niemiec nie można wysyłać żywych zwierząt ani uli pszczelich.

Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Przewóz paczki do Niemiec najlepiej zlecić wyspecjalizowanej firmie, np. speedpack.com.pl. Przesyłkę należy przygotować do transportu w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia. Najlepiej nadają się do tego kartonowe pudła oraz folie bąbelkowe i wszelkie wypełniacze, które zapobiegają przemieszczaniu się elementów znajdujących się w paczce.

Kuriera można zamówić poprzez stronę internetową, przy czym paczka obierana jest bez konieczności natychmiastowej zapłaty. Należność należy uiścić, zanim przesyłka dotrze pod wskazany adres. Zlecenia można składać z wyprzedzeniem, a każda paczka ubezpieczana jest na kwotę 300 euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here