Niemieckie marki kurierskie

Paczki do Niemiec są jednym z głównych kierunków wysyłkowych z Polski. Firmy starają się jak najbardziej wejść w świadomość klienta, aby ten korzystał z ich usług. Sprawdzamy, które niemieckie marki kurierskie są najpopularniejsze i z jakiego powodu.

Niemieckie marki kurierskie to zarówno wielkie przedsiębiorstwa, znane na cały świat, jak i mniejsze firmy, które funkcjonują na terenie konkretnych landów – to sprawia, że rynek w Niemczech jest bardzo zróżnicowany. Zanim jednak przejdziemy do analizy sytuacji, przyjrzyjmy się najpierw tym pierwszym – wielkim markom kurierskim.

Hegemonów jest kilku – niemieckie marki kurierskie się rozrastają

Dwie największe firmy kurierskie w Niemczech to zdecydowanie państwowe Deutsche Post, powiązany ze spółką DHL oraz logistyczny moloch Hermes, a także GO! Express & Logistics. Niemiecka poczta państwowa skupia się głównie na działaniach na terenie Niemiec, natomiast DHL to światowa marka kurierska i jedna z największych firm w branży.

Paczki do Niemiec obsługuje jeszcze Hermes (w Polsce działający pod marką EuroHermes). Przedsiębiorstwo to nie jest jeszcze w naszym kraju bardzo popularne, jednak pod względem obrotów to prawdziwy gigant, ścigający się zarówno z DHL, jak i pozostałymi markami kurierskimi na świecie. GO! Express & Logistics zaczyna natomiast funkcjonować również w Polsce i dzięki temu umożliwia proste przesłanie towarów do naszych zachodnich sąsiadów. Ta międzynarodowa grupa kapitałowa ma swoje korzenie właśnie w Niemczech.

Poza tym na terenie Niemiec bardzo dobrze radzi sobie jeszcze francuski DPD oraz holenderski GLS. Powyższymi kurierami dużo prościej jest wysłać paczki do Niemiec. Zagraniczne firmy nie mają jednak łatwo w starciu z tamtejszymi gigantami, którzy są zakorzenieni w świadomości niemieckiego społeczeństwa.

Niemieckie marki kurierskie opierają się na podwykonawcach

Zasada działania wielkich przedsiębiorstw opiera się na współpracy z dużo mniejszymi podwykonawcami. W praktycznie każdym landzie działa firma, która współpracuje z konkretnym przedsiębiorstwem kurierskim i rozwozi dane przesyłki. Z tego względu mieszkańcy są niekiedy przyzwyczajeni do mniejszych marek kurierskich, a nie wielkich molochów. Ci dowożą przesyłki, obrandowani w swoje loga i prezentujący własne marki. Pracują dla nich zarówno Niemcy, jak i np. Polacy.

Jakie lokalne marki możemy, więc wyróżnić? Z pewnością są to Fokus Transporte GmbH, Mitziehen (land Schleswig-Holstein), CanBe Delivery czy Hilger Trans GbR. Co ciekawe, firmy te często nie współpracują z jedną, dużą marką kurierską, a dowożą przesyłki od różnych zleceniodawców.

Jak widzisz, w Niemczech jest naprawdę dużo różnych marek kurierskich. To zwiększa konkurencyjność, jakość usług i możliwości dotarcia do konkretnych osób. Dzięki temu możesz spać spokojnie o to, że nadana w Polsce paczka do Niemiec dotrze do odpowiedniego adresata. Niemcy charakteryzują się bardzo wydajną branżą kurierską, która radzi sobie z największymi trudnościami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here