bon turystyczny

Bon turystyczny może okazać się kołem ratunkowym dla wielu właścicieli  hotelów i pensjonatów, który pozwoli im przetrwać kryzys branżowy sponiewierany przez epidemię COVID-19 w Polsce. Główny Urząd Statystyczny podał informację o ilości osób, które korzystały z bazy noclegowej w Polsce w czerwcu i lipcu. Nie ma co ukrywać, dane okazują się być tragiczne. Z noclegów korzystało aż kilkadziesiąt procent mniej osób, niż w ubiegłym roku. Turystów ubyło w każdym województwie kraju. Być może bon turystyczny będzie dla wielu osób zbawieniem. Jak go uzyskać? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/bon-turystyczny-jak-przystapic-do-programu/ 

Nowa opłata za przejazd A4

Dla pojazdów kategorii 1 (Czyli tych z przeznaczeniem  przewozu osób, mające nie więcej niż osiem miejsc oprócz siedzenia kierowcy) od 1 października 2020 roku następuje zmiana stawki opłat za przejazd drogą A4. W praktyce kierowcy zapłacą 2 zł więcej niż dotychczas, czyli 12 zł na każdym z dwóch miejsc poboru opłat.

Co ważne! Motocykliści będą korzystać z bonifikaty, dzięki której zapłacą 6 zł na bramce.
Na tym jednak nie koniec.

Korzystanie z aplikacji popłaca

Jeżeli jesteś kierowcą samochodu osobowego i używasz płatności automatycznych to Stalexport Autostrada Małopolska ma dobrą informację dla Ciebie! Za pomocą A4Go, Telepass, czy aplikacji Autopay bądź SkyCash, pomimo zmiany stawki – skorzystasz z ponad 30 proc. rabatu na przejazdy. W praktyce zapłacisz mniej o 8 zł na każdej bramce i o 4 zł mniej, niż ci ,którzy używają gotówki czy karty.

Spółka podała informuje, że stawki preferencyjne dla pojazdów kategorii 2 i 3 (17 zł na każdym PPO) oraz kategorii 4 i 5 (30 zł na każdym PPO) pozostaną bez zmian.

A4GO – cena

Do 30 września 2020r. Kierowcy samochodów osobowych, którzy korzystają z elektronicznego poboru opłat A4Go w formule prepaid mogli zakupić impulsy na przejazdy autostradą A4  na odcinku Katowice-Kraków. Cena za nie wyniosła 7 zł, a będą mogli nimi opłacać przejazdy przez kolejne dwa lata.Urządzenia pokładowe A4Go i impulsy można nabyć wchodząc na stronę www.a4go.pl lub odwiedzając Punkty Obsługi Klienta w Mysłowicach i Balicach.

Kierowcy, którzy regularnie korzystają z autostrady bez zwątpienia powinny zastanowić się nad elektronicznym poborem A4Go, który będzie nie tylko praktycznym rozwiązaniem ale i oszczędnym.

Urządzenie pokładowe A4Go pozwala pobierać opłatę, kiedy zostanie zainstalowany na przedniej szybie pojazdu.

Zobacz też: http://www.sebby.pl/baza-noclegowa-w-polsce-sytuacja-w-2020-roku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here