kredyt konsolidacyjny

Sektor bankowy w ciągu ostatnich lat bardzo mocno się rozwinął. W ofertach banków możemy znaleźć coraz więcej rodzai kredytów. Niektóre z nich możemy przeznaczyć na przyjemności takie jak wyjazd na wakacje czy budowę domu. Niektóre jednak służą do tego, aby pomóc nam uporać się z zadłużeniem. Jednym z takich produktów jest kredyt konsolidacyjny, który jest coraz popularniejszy w naszym kraju. Zobacz, na czym on dokładnie polega i kto może go otrzymać.

Na czym polega kredyt konsolidacyjny?

Z racji tego, że w ostatnich kilku latach przekonaliśmy się do kredytów, niektórzy z nas postanawiają zaciągnąć kilka różnych zobowiązań finansowych jednocześnie. Nie ma w tym nic złego, jeśli nasz domowy budżet jest w stanie sprostać spłacie kilku kredytów. Problem może pojawić się w momencie, gdy przez nieprzewidziane sytuacje życiowe nasze finanse się zmniejszają. Dochodzi wtedy do sytuacji, w której suma comiesięcznych zobowiązań jest zbyt duża dla naszego budżetu. Możemy przez to utracić płynność finansową i w konsekwencji popaść w pętle długów. Istnieje też inne znacznie bardziej optymistyczne rozwiązanie. Możemy zdecydować się na kredyt konsolidacyjny.

Konsolidacja polega na połączeniu ze sobą kilku różnych zobowiązań i zastąpieniu ich nowym kredytem. Rata takiego zobowiązania dopasowana jest do naszych możliwości finansowych. Dzięki temu nie musimy martwić się tym, że po spłacie rat zostanie nam niewiele pieniędzy na życie. Połączyć ze sobą możesz kredyty gotówkowe, samochodowe, hipoteczne, zadłużenia na karcie kredytowej a czasem nawet chwilówki. Kredyt konsolidacyjny jest zobowiązaniem celowym. Oznacza to, że możemy przeznaczyć go tylko na spłatę dotychczasowych długów. Niekiedy to bank przejmuje to zadanie i za nas spłaca wszystkie zobowiązania. Po takiej operacji jesteśmy dłużni pieniądze tylko jednej instytucji i nie będziemy musieli pamiętać o spłacie kilku kredytów jednocześnie.

Czy konsolidacja się opłaca?

To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób. Decydując się na kredyt konsolidacyjny https://splatapozyczek.pl/kredyt-konsolidacyjny/ chcielibyśmy mieć w końcu pewność, że jest to dobra decyzja. To czy połączenie ze sobą kilku kredytów będzie dla nas opłacalne, zależy w dużej mierze od oferty banku. Kredyt konsolidacyjny opłaca się z tego względu, że nie musimy przejmować się spłatą kilku różnych zobowiązań. Dodatkowo rata jest mniejsza i łatwiejsza do spłaty, czyli nie obciąża za bardzo domowego budżetu. Warto jednak wiedzieć, że konsolidacja nie zawsze jest rozwiązaniem tańszym niż spłata kilku różnych zobowiązań. Aby raty były niskie, okres kredytowania musi być maksymalnie wydłużony. Jak wiemy dłuższy okres kredytowania, oznacza wyższe odsetki. Może okazać się więc, że przepłacamy, decydując się na kredyt konsolidacyjny i oddamy więcej niż aktualnie mamy długu. Pamiętaj jednak, że może to być jedyna szansa na unormowanie sytuacji finansowej. Dzięki niższej racie masz większą swobodę i możesz odetchnąć od bardzo wysokich rat.

Kredyt konsolidacyjny może mieć też lepsze warunki niż Twoje dotychczasowe zobowiązania. Jeśli przez kilka różnych kredytów Twoja zdolność kredytowa uległa pogorszeniu, to konsolidacja może Ci pomóc ją poprawić. Musisz jednak zdecydować się na nią w odpowiednim momencie, zanim w BIK pojawią się negatywne informacje na Twój temat. Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny w banku, musisz być gotowy na analizę zdolności kredytowej. Jest ona niezbędna do tego, aby przyjąć lub też odrzucić Twój wniosek o konsolidacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here