W dzisiejszych czasach jest o wiele łatwiej inwestować pieniądze niż dawniej, po reformie z dnia 1 października 2002 roku sytuacja uległa diametralnie. Od tego dnia przeciętny polak może inwestować swoje pieniądze za granicą bez większych przeszkód, co jest bardziej opłacalne niż czekanie na średnie zyski w naszym kraju.

Najprostszą, a jednocześnie przynoszącą najmniej zysków formą inwestycji są lokaty bankowe. Przeciętne banki w Niemczech dają nam około 3 proc. w skali roku jest to opłacalne dlatego, że zysk w naszym kraju mnożymy w zależności od obecnego kursu euro lub jeżeli będziemy chcieli ulokować pieniądze w Wielkiej Brytanii, to wówczas zarabiamy w funtach. Osoby, które posiadają trochę oszczędności i odpowiednią wiedzę mogą inwestować swoje pieniądze na giełdzie papierów wartościowych na terenie UE.

Możliwości typu inwestycji na zagranicznych rynkach są znacznie większe niż ma to miejsce w Polsce. Na rozwiniętych rynkach papierów wartościowych notowanych są tysiące spółek (w Polsce niewiele ponad 200), a ich kapitalizacje są kilkukrotnie wyższe w stosunku do PKB niż ma to miejsce u nas – w UE ten wskaźnik wynosi 76, 8 proc. natomiast kapitalizacja GPW stanowi jedynie 20, 9 proc. polskiego produktu krajowego brutto.

Lokowanie pieniędzy poza granicami naszego kraju jest na pewno korzystniejsze niż wysoko opodatkowana kwota zysku w Polsce. Pamiętajmy też o tym, że praktycznie w każdym kraju, w którym zarobimy pieniądze poprzez inwestycje mnożymy je kilkukrotnie w Polsce. Oczywiście tyczy się to państw, w których waluta przynajmniej dwukrotnie przewyższa złotówki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here