Gewerba w Niemczech koszty

Gewerba czyli własna działalność gospodarcza oprócz daleko idących korzyści niesie ze sobą koszty, na które należy być przygotowanym. Jest nie tylko źródłem dochodu, ponieważ generuje koszty, które każdy właściciel firmy musi osobiście pokryć. Prowadząc własną gewerbę nie są to wysokie kwoty w porównaniu z innymi działalnościami. Warto przyjrzeć się najbardziej popularnymi rodzajom działalności. Jedną z nich jest opiekunka osób starszych.

Opiekunka osób starszych prowadząca własną gewerbę – jakie koszty?

Jeśli chodzi o powyższą działalność, opiekunki osób starszych muszą liczyć się z następującymi kosztami: ubezpieczeniem zdrowotnym, które jest obowiązkowe, opcjonalnym ubezpieczeniem emerytalnym, ale też wieloma innymi kosztami. Takimi są koszty reklamy firmy, dojazdów do klientów czy też koszty prowadzenia dokumentacji.

Ubezpieczenie zdrowotne

Jeśli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne, które jest dobrowolnym ubezpieczeniem należy liczyć się z kosztami nawet 200 euro miesięcznie. Kwota różni się od tego, co dokładnie oferuje dane biuro. Poniżej znajdują się przykładowe koszty związane z prowadzeniem działalności gewerby, gdy korzystamy z oferty biura.

 • dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne – ubezpieczenie to może wynieść około 51 euro za 2 miesiące pracy lub około 71 euro za 3 miesiące pracy
 • opcjonalne ubezpieczenie emerytalne – koszt waha się w granicach 85 euro
 • prowadzenie dokumentacji gewerbe – jeśli zajmuje się tym biuro, czyli firma
 • zewnętrzna, która oferuje także założenie firmy, koszt może wynieść tutaj od 50 do 120 euro miesięcznie
 • reklama – w tym wypadku chodzi o wizytówki czy stronę internetową, co kosztuje
 • właściciela gewerby około 100 euro jednorazowo
 • opcjonalny dojazd do klienta – choć nie wszystkie firmy prowadzące gewerbę zapewniają
 • transport do Niemiec i z powrotem, koszt może wynieść około 100 euro

Podsumowując powyższe koszty, okazuje się, że jeśli właściciel gewerby zdecyduje się na wsparcie firmy zewnętrznej, koszt prowadzenia działalności może wynieść około 525 euro.

Konkurencyjne ceny prowadzenia gewerby przez atrakcyjne biura

Prowadzą działalność gospodarczą związaną z opieką nad osobami starszymi, można wyszukać jeszcze bardziej atrakcyjnego cennika, a jednocześnie firmy, która zajmuje się świadczeniem pełnego wachlarza usług. W najlepszym wypadku, będziemy mówili o poniższych konkurencyjnych kosztach:

 • dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego – gdzie za 3 miesiące zapłacimy jedynie 71 euro, co wynosi niecałe 24 euro na każdy miesiąc
 • opcjonalnego ubezpieczenia emerytalnego – będzie to 85 euro
 • prowadzenia dokumentacji gewerbe – 35 euro miesięcznie
 • reklamy – zdecydowanie często można uzyskać ją gratis

W powyższym przypadku łączny koszt wyniesie nas jedynie 191 euro. Jest to relatywnie duża różnica, dzięki której właściciel gewerbe oszczędza. Przed podjęciem decyzji o konkretnym biurze, warto sprawdzić o usługodawcy opinie innych jego klientów, aby być w 100% pewnym właściwego wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here