Fala emigracyjna, która miała miejsce zaraz po przystąpieniu Polski do UE pochłonęła przeszło 2 mln Polaków. Najwięcej osób wyjechało do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Wielu naszych rodaków mieszka także w Niemczech, Holandii i Norwegii. To co Polacy wychwalają w pierwszej kolejności to wyższy poziom życia. Za tamtejsze płace można pozwolić sobie na dużo więcej.

Mimo, że wielu rodaków na obczyźnie nie ma swoich mieszkań czy domów korzystając z niedrogiego wynajmu żyją w naprawdę dobrych warunkach. Polacy cieszą się także z tego, że ich wypłaty wreszcie pozwalają na spędzanie wakacji poza domem. Dużym plusem jest także lepiej rozbudowany system opieki socjalnej.

Korzystają z tego przede wszystkim rodziny z dziećmi pobierając zasiłki. Poza granicami Polski można podziwiać piękne krajobrazy oraz korzystać z bogatej oferty kulturalnej i rekreacyjnej. Polakom na emigracji podoba się także miła obsługa w urzędach, tolerancja, przyjazność kierowców na drogach. A za czym tęsknią? Przede wszystkim za polskim jedzeniem, naszymi tradycjami oraz rodziną i przyjaciółmi, którzy zostali w kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here