Toyota Andon system

W Japonii całkiem nie tak dawno wynaleziono system o nazwie ”Andon”. Na co dzień korzystają z niniejszego systemu setki, a nawet tysiące osób tak naprawdę nie zdając sobie sprawy z tego, że taki system Andon powstał w Japonii w przedsiębiorstwie o wszystkim nam znanej nazwie – Toyota. Mało kto wie na czym tenże system polega.

Na czym w ogóle polega ten system Andon?

Niniejszy system po pierwsze (i najważniejsze) ma na celu ułatwienie pracy pracownikom fizycznym, którzy mają za zadanie bycie bez ustanku czujnym i muszą oni na przykład sprawdzać, czy w trakcie pracy wystąpiła jakakolwiek awaria, nawet ta najmniejsza. Dzięki temu, że system Andon jest tak a nie inaczej zaprojektowany, niesamowicie odciąża pracowników tychże linii produkcyjnych. Najpierw na takiej dużej tabliczce zawieszonej tuż nad taśmą produkcyjną w przypadku gdy praca idzie bardzo dobrze i sprawnie – na niniejszej tabliczce świeci się zielone światełko i nie ma żadnej sygnalizacji dźwiękowej. Gdyby przecież sygnalizacja dźwiękowa występowała gdy wszystko dobrze idzie – pracownicy długo by w pracy nie wytrzymali.

Gdzie można się zaopatrzyć w taki system informatyczny Andon?

System Andon można zamówić już w większości sklepów informatycznych. Jest to świetna informacja dla kogoś, kto nie wie czego można się spodziewać po tego typu produkcie. Jeżeli chodzi natomiast o jego korzyści – jest ich naprawdę dużo. Przykładowo jedną z takich korzyści jest odpoczynek dla pracowników najbardziej zapracowanych, jak i dla pracowników mających jedne z większych odpowiedzialności w calym ich przedsiębiorstwie. Jeżeli jesteśmy więc przedsiębiorcami i chcemy skorzystać z tego typu niesamowitego rozwiązania technicznego – pierwsze co powinniśmy zrobić to poszukać go w Internecie.

Andon jako niesamowite ułatwienie, jak i korzyść dla przyszłych pokoleń.

Uważam, że jak najbardziej warto jest skorzystać z tego typu rozwiązania. Jeżeli jednak nie jesteśmy pewni czy jest to coś dla nas – zawsze możemy poradzić się w tym temacie fachowców (informatyków z danej firmy informatycznej). Nigdy nie mów nigdy, chociaż nie zawsze powinniśmy korzystać ze wszystkich nowinek technicznych. Czasami trzeba przystopować z takimi rozwiązaniami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Signalo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here