Praca w Niemczech

Od kilku dekad nasz zachodni sąsiad jest w pierwszej trójce najbardziej popularnych kierunków emigracji za pracą. Na popularność wyjazdu do Niemiec wpływa kilka składowych. Główny aspekt to dużo wyższe wynagrodzenie niż w Polsce, kolejny to bliskie położenie, oraz dobra sieć drogowa która łączy nasze kraje. Dzięki temu kilkadziesiąt tysięcy osób z Polski może dobrze zarabiać na utrzymanie swojej rodziny, równocześnie z większą częstotliwością odwiedzać swoich najbliższych. Takiej szansy są pozbawione osoby które podjęły pracę w dalej położonych od Polski krajach.

CV w języku angielskim

Praca w Niemczech bez znajomości języka niemieckiego nie jest przeszkodą, chociaż nie jest pozbawiona ograniczeń. Według wszelkich danych Polacy dużo częściej posługują się językiem angielskim a niżeli niemieckim, już się przyzwyczailiśmy się do tego, że język angielski pozwala na sprawne komunikowanie się za granicą, czy to w Niemczech, Holandii czy Hiszpanii. Większość naszych zachodnich sąsiadów bardzo sprawnie posługuje się językiem angielskim. Dlatego każdy, kto płynnie rozmawia w języku angielskim, może śmiało poszukiwać pracy w Niemczech na własną rękę. Takie osoby aplikujące do pracy u niemieckiego pracodawcy powinny przygotować CV w języku angielskim. Niemieccy pracodawcy cenią doświadczenie i umiejętności. Jak napisać mocne CV? Więcej na CoolFreeCV.com.

CV w języku niemieckim

Biegła znajomość języka niemieckiego otwiera jeszcze więcej możliwości dla osób szukających pracy, często umożliwia podjęcie zatrudnienia m.in. na wyższym stanowisku co wiąże się z większymi zarobkami, bądź na stanowisku które wymaga od zatrudnionego sprawnej komunikacji z obowiązującym w danym kraju języku. Dobra znajomość języka niemieckiego pozwala przygotować CV po niemiecku. Przykładowe zawody w których wymagana jest dobra znajomość niemieckiego to: personel medyczny, praca w gastronomii (kelner / kelnerka), samodzielni fachowcy m.in. płytkarz bądź glazurnik bądź stolarz, pracownik opieki, brygadzista, koordynator, pracownicy biurowi i inne.

Potrzeby niemieckiego rynku pracy

Według szefa Federalnej Agencji Pracy Detlefa Scheele, Niemcy potrzebują rok w rok czterysta tysięcy pracowników zza granicy, tylko po to aby wypełnić lukę na niemieckim rynku pracy. Tu znajdziesz sporo bezpośrednich oferty pracy w Niemczech – En.Europa.Jobs. Dodatkowo w ciągu najbliższej dekady trzeba będzie zastąpić nawet 10 milionów pracowników, którzy przejdą na emeryturę. W związku z tym niemiecki rząd chce jak najszybciej zreformować ustawę o imigracji wykwalifikowanych pracowników i ułatwić im na miejscu zdobycie pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here