Praca dla opiekunek w Niemczech - Poradnik

Choć praca z seniorem jest trudna i wymagająca daje mnóstwo satysfakcji i radości. Wiele osób doskonale sprawdza się w takiej roli i podejmuje decyzje o rozpoczęciu pracy opiekunki bądź opiekuna seniora w Niemczech.

Praca opiekunki seniora w Niemczech – o czym warto pamiętać?

 Jak już wspomnieliśmy, opieka nad seniorem daje wiele satysfakcji. Co zrobić, aby podjąć taką pracę? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy firm, które specjalizują się w rekrutacji opiekunek i opiekunów osób starszych. Na rynku znajdziemy wiele takich firm, ważne jednak, by wybrać tę, która może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i doskonale zna branżę. Jedną z takich firm jest Germania Care z Koszalina.

 Kilka słów o Germania Care

Germania Care to firma, która pośrednictwem pracy dla opiekunek i opiekunów osób starszych w Niemczech zajmuje się od 2008 roku. Firma rekrutuje osoby chętne do pracy w Niemczech i Austrii, głównie do takich miast jak Berlin, Monachium czy Hamburg. Każde miejsce pracy proponowane opiekunkom jest dokładnie sprawdzane. Proces rekrutacji przebiega w trzech krokach, jaki?

  1. Krok pierwszy, w zależności od preferencji kandydatki, to wypełnienie ankiety, kontakt telefoniczny lub rozmowa w siedzibie biura. Celem takiego działania jest zebranie informacji na temat umiejętności i oczekiwań osoby zainteresowanej.
  2. Kolejnym krokiem jest załatwianie formalności związanych z wyjazdem, podpisanie umowy i przygotowanie dokumentów.
  3. Ostatni krok to przygotowanie do wyjazdu.

Dlaczego warto współpracować z Germania Care?

Na współpracę z Germania Care warto zdecydować się z kilku powodów, jakich? O tym poniżej.

  1. Przejrzyste, uczciwe warunki współpracy. Przed wyjazdem podpisywana jest umowa i załatwiane są wszelkie formalności.
  2. Terminowe, atrakcyjne wynagrodzenie, które, w zależności od liczby przepracowanych godzin wynosi 1100, 1200, 1500, 1600 euro. Pensja może być wypłacana w euro lub w złotówkach.
  3. Wsparcie na każdym etapie współpracy. Zespół Germania Care służy wsparciem, a w przypadku jakichkolwiek problemów pomaga je rozwiązać.
  4. Warto tutaj wspomnieć również o tym, że firma nie wymaga znajomości języka niemieckiego, najważniejsze jest zaangażowanie w wykonywaną pracę.

Podsumowanie

Jeśli więc myślicie o pracy dla opiekunki lub opiekuna osób starszych w Niemczech, podpowiadamy, że warto skorzystać z pomocy firmy Germania Care. Praca opiekunki jest dla Ciebie? Skontaktuj się z nami już dziś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here