Popularne skrypty do tworzenia sklepów internetowych

Rozpoczynając swoją działalność handlową w Internecie jedną z najważniejszych decyzji jest wybór platformy sprzedażowej naszego sklepu. Wybór idealnego skryptu będzie mieć wpływ na nasze działania, dlatego planując przedsięwzięcie warto dokładnie przeanalizować różne opcje. Na rynku dostępnych jest wiele skryptów, które różni funkcjonalność, przeznaczenie oraz możliwości. Które z nich są najpopularniejsze i w jakich sklepach sprawdzą się najlepiej? O tym dzisiejszy artykuł.

Magento jako lider funkcjonalności

Jednym z najbardziej popularnych skryptów do tworzenia sklepu internetowego jest platforma Magento, która jest oprogramowaniem darmowym typu open source. Na rynku obecnie dostępne są dwie opcje: Magento 1 i Magento 2, która jest zaktualizowaną wersją poprzednika i zawiera wiele ulepszeń. Platformy te posiadają bardzo szeroko rozbudowany zakres funkcjonalności, związanych z analizą danych, raportowaniem, obsługą sprzedaży, zarządzaniem produktami, systemami płatności oraz wiele, wiele innych! Jeśli nie wystarcza ci jego standardowa wersja to jesteś w stanie poszerzyć możliwości systemu o dodatkowe moduły, co niewątpliwie jest zaletą skryptu. Magento umożliwia prowadzenie kilku sklepów z jednego panelu i jest przyjazny pod względem pozycjonowania witryny. Do jakiego sklepu sprawdzi się opisywany skrypt? Można powiedzieć, że Magento jest uniwersalne i wszędzie sprawdzi się bardzo dobrze, jednak dedykowany jest on średnim i dużym sklepom. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę w e-commerce, ale stawiasz na rozwój to warto również zainteresować się tą platformą, ponieważ poszerzy ona twoje sprzedażowe horyzonty.

Intuicyjny Presta Shop

Kolejnym popularnym skryptem wśród darmowych kreatorów jest Presta Shop, który dedykowany jest małym i średnim sklepom. Przejrzysty i prosty panel sprawia, że obsługa sklepu na tym skrypcie jest intuicyjna i przyjemna. Oprogramowanie oferuje wiele darmowych szablonów graficznych i, tak jak w przypadku Magento, funkcjonalność sklepu można rozbudować modułami, które występują również w wersji bezpłatnej. Nie bez powodu Presta Shop jest skierowany głównie do mniejszych sklepów niż Magento, ponieważ duża ilość produktów na stronie spowalnia ładowanie się witryny, dlatego przy rozwijaniu swojego biznesu konieczna będzie zmiana oprogramowania.

Drupal Commerce oparty na systemie zarządzania treścią

System Drupal Commerce jest skryptem do tworzenia sklepów internetowych opartym na Drupalu – systemie do zarządzania treścią. To, co zostało dodane do oprogramowania to możliwość recenzowania produktów, FAQ, newsletter oraz wystawianie ocen. System ten umożliwia zarządzanie kilkoma stronami z jednego panelu i umożliwia integrację z innymi systemami tj. systemami magazynowymi, księgowymi czy analitycznymi. Wszystko to sprawia, że zarządzanie sklepem tworzonym na skrypcie drupal Commerce jest wygodne i intuicyjne.

Powyższe skrypty to tylko kilka z dostępnych na rynku systemów do działalności sprzedażowej w Internecie. Warto dokładnie rozważyć wybór platformy sklepowej i mieć na uwadze, że sklep musi się rozwijać. Powodzenia w wyborze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here