Jak znaleźć dobrą kancelarię radcowską?

Dla laików prawo jest trudne, a bardzo często wręcz niezrozumiałe. W związku z tym osoba, która nie ma na co dzień wiele wspólnego z tą dziedziną wiedzą nie umie odpowiedzieć sobie na pewne pytania. Dlatego większość ludzi szuka pomocy specjalisty.

Marketing szeptany

Pod tą dość enigmatyczną nazwą kryje się wszystkim dobrze znana poczta pantoflowa. Wiele osób twierdzi, że należy wybierać kancelarię radcowską z polecenia rodziny czy znajomych. Bardzo często polegamy na ich opinii, gdy wybieramy mechanika samopomocowego, ekipę budowlaną czy fryzjera. Pytając o opinię bliskie osoby dowiemy się zdecydowanie więcej niż z internetu. Przecież na stronie internetowej każda kancelaria radcowska chce zaprezentować się jak najlepiej.

Własny wybór

Jednak co robić, gdy nikt ze znajomych nie może nam polecić sprawdzonego prawnika? W takim przypadku musimy zdecydować sami. Na co zwrócić szczególną uwagę? Która kancelaria radcowska będzie dla nas najlepsza?

Kolejna istotna kwestia to zakres świadczonych usług. Zanim zdecydujemy się na współpracę z danym radcą prawnym musimy się dowiedzieć w jakich dziedzinach specjalizuje się konkretny prawnik.

Zwróćmy uwagę jak długo dany prawnik pracuje w zawodzie. Im więcej lat pracy, tym więcej praktycznej wiedzy i doświadczenia. Jeśli radca prawny utrzymuje się na rynku od lat to znaczy, że jest na tyle dobrym fachowcem że jest w stanie nieustannie przyciągać do siebie klientów. Z drugiej strony młodzi prawnicy patrzą na pracę świeżym okiem. Nie muszą borykać się z wypaleniem zawodowym

Bardzo ważne są też opinie byłych klientów. Kancelaria radcowska nie może się reklamować. Ale nikt nie może zabronić byłym klientom wypowiadać się na jego temat. Dzięki ich opiniom możemy w bardzo bardzo prosty sposób dokonać selekcji.

Kilka słów podsumowania…

Wybór dobrej kancelarii radcowskiej nie jest prostą sprawą. Musimy wziąć pod uwagę czynników. Liczy się profesjonalna wiedza, doświadczenie zawodowe oraz opinię byłych klientów. Ale musimy barć pod uwagę tylko naszą własną intuicję. Wszak musimy naszemu adwokatowi zaufać bezgranicznie. Bez tego efektywna współpraca jest praktycznie niemożliwa. Dlatego, gdy nie jesteśmy w stanie zaufać naszemu pełnomocnikowi, to musimy poszukać innego specjalisty.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here