Wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej rozpoczęła się fala emigracji zarobkowej, która trwa do dzisiaj. Wyjeżdżają przede wszystkim młodzi ludzie w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy. W początkowych latach tej fali emigracyjnej dominującymi kierunkami były Wielka Brytania i Irlandia.

W późniejszym czasie coraz więcej ludzi zaczęło wyjeżdżać do Holandii, Danii, Belgii oraz Norwegii. Odkąd Niemcy otworzyły swój rynek pracy to właśnie tam wyjeżdża najwięcej Polaków. Trend ten będzie się nasilał z uwagi na stosunkowo niewielką odległość. Polacy wyjeżdżają na zachód głównie dlatego, że mogą tam zarobić dużo więcej niż w kraju ojczystym. Dodatkowo na zachodzie łatwiej jest o pracę nawet jeśli nie ma się kwalifikacji. Znajdą ją także osoby po pięćdziesiątce.

To co podoba się Polakom na zachodzie to także rozbudowany system opieki socjalnej. Można tam liczyć na dopłaty do mieszkań, wysokie zasiłki na dzieci. Polakom podoba się także dostęp do sklepów, restauracji z kuchniami całego świata i lepsza opieka zdrowotna. Nic więc na razie nie wskazuje na to aby Polacy mieli zaprzestać wyjazdów na zachód.

Noclegi pracownicze w Niemczech https://www.monteurzimmerguru.de/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here