Jak najlepiej dotrzeć do pracy za granic

Wyjazdy do pracy do Niemiec nie tracą w Polsce na popularności. Przyjazny i otwarty rynek oraz doskonałe zarobki przyciągają zarówno pracowników sezonowych, jak i stałych. Wiele osób zastanawia się więc, jak najlepiej dotrzeć do pracy za naszą zachodnią granicą i z powrotem. Czy lepiej wybrać własny samochód, pociąg, samolot, a może busy do Niemiec? O zaletach i wadach poszczególnych środków transportu przeczytać można w poniższym artykule.

Podróż do pracy w Niemczech własnym samochodem

Wyjazd do pracy w Niemczech własnym samochodem na pierwszy rzut oka ma wiele zalet. Swoje auto to przede wszystkim duża swoboda i brak ograniczeń w przemieszczaniu się. Bez trudu można jechać na duże zakupy, czy zwiedzać okoliczne atrakcje turystyczne. Niezależność od komunikacji publicznej pozwala też lepiej zarządzać własnym czasem — to my decydujemy, kiedy wyruszymy i jaką drogą pojedziemy.

Dojazd samochodem do pracy w Niemczech wydaje się bardzo wygodny. Niemcy słyną z rozbudowanej sieci autostrad, na których nie obowiązują ograniczenia prędkości. Dzięki temu można szybko i bez problemów dostać się do każdego zakątka kraju.

W teorii wygląda to doskonale, ale takie podejście szybko weryfikuje praktyka, szczególnie kiedy chcemy poruszać się po dużych miastach. W godzinach szczytu trzeba bowiem liczyć się z dużym natężeniem ruchu i korkami. W wielu miastach obowiązują też tzw. strefy ekologiczne, które ograniczają możliwość wjazdu autom niespełniającym wyśrubowanych norm emisji spalin. Oznacza to, że wiele samochodów z Polski po prostu nie może poruszać się po niemieckich miastach.

Dojazd do pracy do Niemiec samochodem jest też dosyć kosztowny. Owszem, autostrady tam są bezpłatne, ale w Polsce już nie. Zanim więc dojedziemy do granicy, możemy wydać znaczną sumkę, zależną od tego, skąd wyruszyliśmy. W Niemczech z kolei musimy liczyć się z droższym paliwem. Kiedyś ceny na stacjach benzynowych w Polsce i Niemczech były porównywalne, teraz jednak litr paliwa za zachodnią granicą kosztuje ponad złotówkę więcej.

Wysokie są też ceny parkingów w niemieckich miastach. Postój w Berlinie, w zależności od strefy, kosztuje od 1 do 4 euro za godzinę. W innych dużych miastach jest podobnie.

Wyjazd do pracy w Niemczech własnym samochodem tylko z pozoru jest więc korzystny. Swobodę poruszania się okupimy bowiem wysokimi kosztami i wieloma niedogodnościami.

Wyjazd do pracy do Niemiec pociągiem — czy warto?

Wiele osób wybiera dojazd do pracy w Niemczech pociągiem. Niemiecka sieć kolejowa rzeczywiście jest mocno rozbudowana, a tabory nowoczesne i wygodne. Pociągi w Niemczech jeżdżą szybko i pozwalają poruszać się po całym kraju.

Jednak jadąc do pracy w Niemczech pociągiem, musimy pamiętać, że przynajmniej część drogi pokonamy kolejami polskimi, a te nie słyną z punktualności czy wielkiego komfortu.

O ile nie jedziemy do wielkich aglomeracji, musimy też liczyć się z przesiadkami, co może być problematyczne, szczególnie z dużym bagażem. Problemów nastręczy też dotarcie na dworzec, z którego wyruszymy, jak i z dworca docelowego na miejsce zakwaterowania.

O ile koszt samego pociągu do Niemiec nie musi być wysoki, trzeba też doliczyć koszty podróży na i z odpowiedniego dworca kolejowego. Może się to złożyć w niemałą sumę.

Czy lot samolotem to dobry sposób na dotarcie do pracy w Niemczech?

Może więc najlepszym rozwiązaniem będzie podróż do pracy w Niemczech samolotem? Niestety, mamy tu do czynienia z podobnymi problemami, jak w przypadku kolei — np. trzeba sobie zorganizować transport na lotnisko początkowe, a później z lotniska docelowego na miejsce zakwaterowania.

Same bilety lotnicze to również bardzo wysoki koszt, a przecież pracownik nie ma swobody w wyborze terminu lotu i nie może swobodnie polować na tanie, promocyjne bilety.

Dużym problemem będzie też bagaż. W podręcznym nie zmieścimy zbyt wiele, a walizka w luku bagażowym to spory wydatek.

Busy do Niemiec — idealny środek transportu do pracy i z powrotem

Najlepszą opcją na wyjazd od pracy do Niemiec okazują się więc busy. To szybki, bezpieczny i bardzo wygodny środek transportu nie tylko na z góry ustalonych trasach, ale również w wersji “z adresu na adres”.

Bus do Niemiec — arnoldbus.eu zapewnia wysoki standard, nowoczesną flotę pojazdów i wysoko wykwalifikowanych kierowców. Przejazdy na stałych trasach odbywają się codziennie, bez trudu można więc dojechać do pracy i z powrotem.

Arnold Bus oferuje transport do Niemiec do pracy i w celach prywatnych. Ceny biletów są niezwykle konkurencyjne, dzięki czemu podróż busem jest tańsza od pociągu, samolotu, a nawet przejazdu własnym autem.

Interesujący jest wariant “z adresu na adres”, z którego chętnie korzystają firmy organizujące przejazdy do pracy w Niemczech dla swoich pracowników. Podróżni odbierani są ze wskazanego miejsca — z domu lub ustalonego, dogodnego miejsca zbiórki — i dowożeni bezpośrednio na miejsce zakwaterowania czy pracy w Niemczech. Nie ma więc problemów z dojazdami na i z lotniska czy dworca. Pozwala to zredukować koszty i umożliwia wygodny transport nawet dużej ilości bagażu.

Za bezpieczeństwo i wygodę pasażerów odpowiada wykwalifikowana kadra kierowców, którzy doskonale znają zarówno polskie, jak i niemieckie drogi. Jeżdżące do Niemiec busy to pojazdy nowoczesne, wyposażone w klimatyzację i wygodne fotele, które rozstawione są tak, by zapewnić podróżnym maksimum komfortu.

Bus do Niemiec jest więc idealnym rozwiązaniem nie tylko dla osób jadących do pracy, ale również dla turystów chcących zwiedzić kraj naszych zachodnich sąsiadów czy odwiedzić mieszkającą tam rodzinę lub przyjaciół.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here