Popularne miasta w Niemczech dla opiekunek osób starszych

Opiekunki osób starszych, coraz częściej szukają zatrudnienia w Niemczech. Trudno się dziwić – w systematycznie starzejącym się społeczeństwie, rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników, którzy kompleksowo zajmą się seniorami. Które niemieckie miejscowości cieszą się największą popularnością wśród poszukujących pracy opiekunek osób starszych? Poniżej zestawienie pięciu miast, które są najczęściej brane pod uwagę podczas szukania pracy przez osoby posiadające tego typu umiejętności.

  1. Berlin

Stolica Niemiec to idealny wybór miejsca do pracy dla ciekawych kulturalnych atrakcji opiekunek osób starszych. Berlin daje masę przeróżnych możliwości spędzania wolnego czasu, niezależnie od dzielnicy, w której się mieszka. Niemal na każdym rogu można natknąć się na galerię sztuki, muzeum, kino, bar, czy klub. Oferta wszystkich z wymienionych miejsc jest zróżnicowana tematycznie, dlatego bez trudu można znaleźć atrakcje zgodne z własnymi zainteresowaniami. Co ważne, w mieście znajduje się blisko 200 muzeów i ponad 400 galerii, a na ciekawe wydarzenia kulturalne można się natknąć niemal codziennie! Zatem – zdecydowanie jest w czym wybierać.

  1. Ulm

Ulm to urokliwe miasteczko, położone na południowym zachodzie Niemiec w Badenii-Wirtembergii. Zatrudnienia w tej miejscowości powinny szukać opiekunki, które cenią sobie spokój niewielkich miejscowości, a przy tym doceniają architektoniczne perełki. Malownicza część Ulm, położona wzdłuż Dunaju, to doskonałe miejsce na niedzielne spacery. Podobnie jest w przypadku rybackiej dzielnicy Fischerviertel. Tam na szczególną uwagę zasługują drewniane domy w pruską kratę, oddzielone od siebie kanałami. Najważniejszy zabytek  tej miejscowości to Ulmer Münster, gotycka katedra z najwyższą na świecie wieżą kościelną, wznoszącą się na wysokość blisko 162 metrów.

  1. Manheim

Charakterystyczne miejsca w Manheim to monumentalna wieża ciśnień i barokowy pałac, zbudowany na wzór pałacu królewskiego w Wersalu. To właśnie tam można zobaczyć zabytkową, barokową kaplicę, ozdobioną freskami wybitnego artysty – Cosmasa Damiana Asama. Na uwagę zasługuje także specyficzna, kwadratowa zabudowa miasta. Manheim jest podzielone na 144 pól z prostopadłymi ulicami. Z kolei ulice nie mają konkretnych nazw, są jedynie oznaczone literami i cyframi. Taka zabudowa przetrwała od I połowy XVIII wieku. Pracujące w Manheim opiekunki seniorów, będą miały okazję spróbować lokalnych specjałów: golonki w piwie oraz deseru Apfelstrudel.

  1. Wolfsburg

Pobyt w Wolfsburgu będzie nie lada gratką dla miłośniczek motoryzacji. To właśnie tam znajduje się Autostadt, czyli muzeum motoryzacji. W muzeum można przyjrzeć się z bliska procesowi produkcji aut, zwiedzić fabrykę, a także zajrzeć do Domu Czasu, gdzie jest pełno unikatowych samochodów, m.in. Ford T czy Chevrolet Corvette. To oczywiście nie jedyna atrakcja Wolfsburga. W mieście są co najmniej trzy, godne uwagi zamki, centrum miasta oraz interesujące muzea. Nie sposób się tam nudzić!

Osoby, które szukają pracy jako opiekunki osób starszych w Niemczech, mogą przejrzeć oferty znajdujące się na tej stronie: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-niemczech/.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here