Gdzie najczęściej pracują Polacy na emigracji

Spora grupa Polaków przebywa przede wszystkim w Niemczech, ich liczba wzrosła o szesnaście tysięcy w ostatnim czasie. W Wielkiej Brytanii wzrosła liczba Polaków o pięć tysięcy, nie mniej popularnym kierunkiem okazuje się Holandia.

Nieznaczny wzrost zaobserwowano w Danii, Szwecji, Austrii, nieznaczny spadek emigrantów polskich do roku poprzedniego notuje się w Hiszpanii, Grecji i Włoszech. W ostatnim czasie obserwuje się tendencję do mniejszej liczby wyjazdów osób za granicę w celach zarobkowych.

Ile zarabia budowlaniec w Niemczech?

Jednym z popularnych zawodów wykonywanych w Niemczech przez Polaków jest budownictwo. Najwyższej klasy specjaliści zarabiają tam około 22 € za godzinę, nieco gorzej zarabiają w Belgii, czy Szwecji, porównując to z naszym krajem jest to 6 razy więcej niż w Polsce.

Zarobki murarzy w Niemczech są atrakcyjne

Sporo zarabiają również w Niemczech solidni murarze, którzy pilnują swojej pracy i wszystko robią z dużą dokładnością.

Mniej zarabiają budowlańcy w Irlandii, Finlandii, Danii, Austrii, we Włoszech.

Można powiedzieć, że niemieckie płacę w budowlance są bardzo wysokie w porównaniu z innymi krajam,i pracownicy posiadający kwalifikacje otrzymują około 22 € za godzinę, szczególnie we wschodniej części kraju. W zachodniej będzie to 14,7 euro za godzinę. Najniższe wynagrodzenie, zaczyna się za około 11,3 euro za godzinę. Pracownicy budowlani w Niemczech pracują około 8 i pół godziny dziennie, tydzień pracy między kwietniem a listopadem jest dłuższy i trwa ok. 41 godzin.

Mniej płaci się budowlańcom również w Bułgarii, Litwie, Słowacji, Rumunii, Portugalii, Słowenii, Czechach i Łotwie.

W Niemczech branża budowlana bardzo się rozwija, osoby szukające pracy jako murarz mogą spodziewać się bardzo sporego zarobku, liczba zatrudnionych ma się zwiększać o 10 tysięcy osób.

W Niemczech szuka się solidnych pracowników budowlanych, ich zarobki są dość spore aby zachęcić młodych ludzi do pracy. Osoby uczące się w zawodzie murarza należą do najlepiej zarabiających uczniów w branży rzemieślniczej.

Praca ustalona jest tutaj według zbiorowego układu pracy, która sięga w Berlinie nawet 19,27 € za godzinę.

Inżynierowie budownictwa

Prawo niemieckie gwarantuje inżynierom budownictwa (Bauingenieur) bardzo szerokie uprawnienia i gwarantuje równy status z architektami. Mogą oni bowiem samodzielnie opracowywać kompleksowy projekt z zakresu budowlanego, który obejmuje zarówno architekturę jak i konstrukcję budynku bez żadnych ograniczeń!

Źródło: niemcy.jober.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here