Transport zwłok z Niemiec

Konieczność przewozu zwłok z zagranicy to sytuacja trudna nie tylko pod względem osobistym, wiąże się z nim także konieczność załatwienia wielu spraw urzędowych. Dotyczą one tak lokalnych urzędów i szpitali niemieckich (łącznie z koniecznością przedstawienia dokumentów w języku niemieckim), jak i urzędów w Polsce. Dobre przedsiębiorstwo pogrzebowe umożliwia szybki przewóz zwłok z zagranicy, w sposób pełen godności i troski o potrzeby rodziny.

Konieczność przewozu zwłok z zagranicy to sytuacja trudna nie tylko pod względem osobistym, wiąże się z nim także konieczność załatwienia wielu spraw urzędowych. Dotyczą one tak lokalnych urzędów i szpitali niemieckich (łącznie z koniecznością przedstawienia dokumentów w języku niemieckim), jak i urzędów w Polsce. Dobre przedsiębiorstwo pogrzebowe umożliwia szybki przewóz zwłok z zagranicy, w sposób pełen godności i troski o potrzeby rodziny. Pomaga jednak również w załatwieniu wszelkich formalności, co pozwala rodzinie zmarłego łatwiej przetrwać te trudne chwile.

Jaki jest koszt przewozu zwłok z Niemiec?

Niemcy nie są krajem odległym od Polski, koszt przewozu zwłok z Niemiec nie jest więc znaczny. Niemiecka kultura urzędowa wymaga jednak staranności w załatwieniu niezbędnych zezwoleń. Konieczne jest uzyskanie zgody lokalnych władz powiatowych (Kreisamt) lub miejskich na przetransportowanie ciała do Polski. Skomplikowana jest także sytuacja, w której do śmierci doszło w niemieckim szpitalu – wiąże się ona z koniecznością tłumaczenia na język polski wystawionego przez szpital aktu zgonu. Całkowity koszt przewozu zwłok ze wschodnich landów (w tym z Berlina) nie powinien przekroczyć 5000 złotych, przewóz zwłok z Bawarii i Badenii-Wirtembergii może być nieznacznie wyższy.

Co obejmuje usługa przewozu zwłok z Niemiec?

Usługa przewozu zwłok z Niemiec jest przy tym kompleksowa, co oznacza, że obejmuje wszystkie niezbędne czynności, także te związane z pogrzebem w Polsce. Sam przewóz zwłok to tylko niewielka jej część, bardziej złożona jest organizacja kompletu dokumentów w Niemczech i w Polsce. Należą do nich akty urodzenia i zawarcia małżeństwa pobierane w polskich urzędach stanu cywilnego, uzyskiwane w Niemczech akty zgonu, umożliwiające uzyskanie niezbędnych zaświadczeń decyzje konsulatów polskich w Niemczech oraz same zgody na przewóz zwłok urzędów niemieckich. Niezbędny będzie również dokument poświadczający brak chorób zakaźnych u zmarłego oraz wszelkie tłumaczenia dokumentów. Ponadto w skład usługi wchodzi specjalna trumna eksportacyjna z metalowym wkładem, względnie urna. Usługa obejmuje też pełną organizację pogrzebu już na terenie Polski, w tym np. ubranie ciała przed pochówkiem.

Transport prochów z Niemiec

Możliwa jest także kremacja ciała zmarłego w Niemczech. Koszty kremacji są wprawdzie wyższe niż w Polsce, w ogólnym ujęciu jest to jednak korzystne rozwiązanie. Łączny koszt kremacji i przewozu prochów zmarłego do Polski nie powinien przekroczyć 7500 złotych. Cena ta obejmuje całość usług, a więc koszt kremacji, koszt przewozu prochów, załatwienie wszelkich formalności i urnę. Kremacja w Niemczech wiąże się często z dodatkowymi kosztami, o których nie są informowani spotykający się z barierą językową polscy klienci. Bardziej korzystne jest więc skorzystanie z pośrednictwa domu pogrzebowego w Polsce, który pomoże w wybraniu dobrego domu pogrzebowego w Niemczech i w uniknięciu możliwych ukrytych kosztów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here