Zamek Neuschwanstein jest jednym z najsłynniejszych zamków w Niemczech. Został on zbudowany przez Ludwika II Bawarskiego ( zmarł on w 1886 roku wówczas budowa zamku nie była jeszcze w pełni ukończona ). Jest to piękna, wysoka biała i smukła budowla znajdująca się prawie 1000 metrów nad poziomem morza.

Wielu turystów będących w Niemczech zatrzymuje się, aby go podziwiać. Niektórzy Zamek Neuschwanstein uważają za najważniejszy symbol Niemiec. Posiada on ogromne pomieszczenia, które w dodatku mają autentyczne bogactwo dekoracyjne. Budowla prezentuje się okazale i wielu podróżników nie potrafi przejść obok niego obojętnie. Warto też dodać, że w środku znajduje się ponad 200 pomieszczeń co daje wyobrażenie o jego nieprzeciętnej wielkości.

Wprawdzie w Niemczech można zwiedzić też wiele innych atrakcji turystycznych, jednak nie jest to kraj, który może narzekać na ich nadmiar, dlatego też takie niezwykłe budowle jak Zamek Neuschwanstein dla wielu stały się symbolem Niemiec, zarówno w samych Niemczech jak i poza ich granicami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here