Transport zwłok z Niemiec

0
Transport zwłok z Niemiec

Konieczność przewozu zwłok z zagranicy to sytuacja trudna nie tylko pod względem osobistym, wiąże się z nim także konieczność załatwienia wielu spraw urzędowych. Dotyczą one tak lokalnych urzędów i szpitali niemieckich (łącznie z koniecznością przedstawienia dokumentów w języku niemieckim), jak i urzędów w Polsce. Dobre przedsiębiorstwo pogrzebowe umożliwia szybki przewóz zwłok z zagranicy, w sposób pełen godności i troski o potrzeby rodziny.

Plastikowe pojemniki z przegródkami – idealne do transportu

0
Plastikowe pojemniki z przegródkami

W każdej branży istnieje zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju plastikowe pojemniki z przegródkami. Sprawdzają się one zarówno w przypadku przechowywania towarów, jak również podczas transportu. Jak wybrać dobrej jakości pojemniki? Czym powinny się one cechować? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pojemników plastikowych z przegródkami?

Psychologiczny i społeczny wpływ Covid-19

0
Psychologiczny i społeczny wpływ Covid-19

Niedawna pandemia Covid-19 miała znaczący psychologiczny i społeczny wpływ na populację. Badania podkreśliły wpływ na dobrostan psychiczny najbardziej narażonych grup, w tym dzieci, studentów i pracowników służby zdrowia, którzy są bardziej narażeni na wystąpienie zespołu stresu pourazowego, lęku, depresji i innych objawów niepokoju. Dystans społeczny i środki bezpieczeństwa wpłynęły na relacje między ludźmi i ich postrzeganie empatii wobec innych. Z tej perspektywy, telepsychologia i urządzenia technologiczne odgrywają ważną rolę w zmniejszaniu negatywnych skutków pandemii. Narzędzia te oferują korzyści, które mogą poprawić leczenie psychologiczne pacjentów online, takie jak możliwość spotkania z domu lub z miejsca pracy, oszczędność pieniędzy i czasu oraz utrzymanie relacji między terapeutami a pacjentami. Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie danych empirycznych z ostatnich badań nad skutkami pandemii oraz refleksja nad możliwymi interwencjami opartymi na narzędziach technologicznych.

Pandemia Covid-19 doprowadziła do przedłużonego narażenia na stres. W konsekwencji badacze wykazali zwiększone zainteresowanie pomiarem niepokoju społecznego i społecznego w celu psychologicznego wsparcia populacji. Ta zwiększona uwaga może pomóc w zarządzaniu obecną sytuacją oraz innymi możliwymi epidemiami i pandemiami. Środki bezpieczeństwa przyjęte w ramach zarządzania pandemią miały różne konsekwencje dla jednostek, w zależności od pełnionej roli społecznej. Niektóre segmenty populacji wydają się być bardziej narażone na ryzyko wystąpienia objawów lękowych, depresyjnych i pourazowych, ponieważ są bardziej wrażliwe na stres.

Psychoterapeuci skupiają się obecnie przedewszystkim na: ocena psychologicznych i społecznych skutków pandemii dla populacji, głównie dzieci, studentów szkół wyższych i pracowników służby zdrowia; oraz identyfikacja nowych perspektyw interwencji opartych na urządzeniach cyfrowych i zgodnych ze środkami bezpieczeństwa społecznego oraz promocją zdrowia psychicznego. Telepsychologia, na przykład, jest ważnym narzędziem, skutecznym w radzeniu sobie z cierpieniem psychicznym spowodowanym pandemią i w zapobieganiu przewlekłości choroby. Przedłużający się stres może wiązać się z niepokojem, depresją i niezdolnością do opanowania traumatycznych i negatywnych emocji. Ponadto ciągły strach przed zarażeniem wpływa na życie codzienne i prowadzi do izolacji społecznej, modyfikując relacje międzyludzkie.

Powstało wiele nowych gabinetów psychologicznych, niemniej jeśli ktoś obawia się o swoje zdrowie, chciałby z kimś porozmawiać, warto korzystać ze sprawdzonych i doświadczonym psychoterapeutów, takich jak: psychoterapia Inowrocław, gdzie mamy pewność, że psychoterapeuta jest po skonczeniu odpowiednich kursów i posiada wiedzę i kwalifikację.

Gdzie zamówić kuriera do Niemiec?

0
Gdzie zamówić kuriera do Niemiec

Listy i paczki do Niemiec to jedne z najczęściej nadawanych w naszym kraju przesyłek zagranicznych. Wynika to głównie z faktu, że za zachodnią granicą Polski zdecydowało się mieszkać i pracować wielu naszych rodaków. Przesyłka do Niemiec to najprostsza forma przekazania bliskim i znajomym potrzebnych im towarów, brakujących rzeczy osobistych i wieści. W naszym wpisie podpowiadamy, jak i gdzie zamówić kuriera do Niemiec, by wysłanie paczki nie wydrenowało kieszeni oraz zdradzamy, ile przesyłka do Niemiec może kosztować.

Kryptowaluty w pigułce – gdzie kupić, jak przechowywać?

0
Giełdy kryptowalut

Kryptowaluty to elektroniczne waluty, które na przestrzeni lat zyskały spore uznanie na świecie, jak i w naszym kraju. Gdzie kupić kroptowaluty? Jak przechowywać? O czym warto pamiętać? Co dają portfele do kryptowalut?

Giełdy kryptowalut

Przed rozpoczęciem przygody na giełdzie kryptowalut, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Istotne są tutaj opłaty za korzystanie z giełdy, reputacja, metody płatności, kurs wymiany kryptowalut, ograniczenia geograficzne, czy też wymagania dotyczące weryfikacji. Giełda bez weryfikacji ma sporo zalet. Wspomnieć tu należy Binance – platforma nie wymaga identyfikacji, co jest doceniane przez użytkowników. Najpopularniejszymi giełdami w tym przypadku są:

  • BitBay – to największa giełda polska, która bazuje na darmowych wpłatach,
  • Binance – skorzystać można z 10% zniżki na prowizje i braku weryfikacji konta,
  • Bitmex – użytkownicy zajmują się handlem instrumentami pochodnymi kryptowalut,
  • Coindeal – liczyć można na szeroki wybór walut FIAT i wsparcie techniczne przez całą dobę.

Więcej znanych giełd znajdziesz na https://www.kryptoporadnik.pl/najlepsze-gieldy-kryptowalut/

Portfele do kryptowalut

Jeśli chodzi o przechowywanie kryptowalut, sporym zainteresowaniem cieszą się specjalne portfele przeznaczone do tych czynności. Przyda nam się urządzenie takie jak Ledger Nano X, które może obsługiwać do 100 walut jednocześnie. Inną opcją jest Ledger Nano S – jeden z najtańszych markowych portfeli do Bitcoina i innych kryptowalut. Nie zapominajmy także o urządzeniu o nazwie Trezor. Jest to bardzo popularny portfel wśród profesjonalistów, który obsługuje wiele kryptowalut.

Co dają portfele do kryptowalut?

Portfele tego rodzaju są dostępne w wielu wersjach. Przykładowo użytkownicy korzystają z urządzeń mobilnych, na których obsługują wszelkie procesy związane z Bitcoinem. Mobilne urządzenia przypominają lekkie komputerowe portfele, w których blockchain jest przechowywany na serwerze zewnętrznym. Dzięki temu nie jest wymagana duża ilość zasobów. Sprzętowe portfele opierają się na zewnętrznych urządzeniach USB. Cechują się mobilnością i zachowaniem bezpieczeństwa. Mają za zadanie przechowywać klucze prywatne, mogą być zabezpieczone hasłem i zaopatrzone w wyświetlacz. W tej kategorii znajdują się wspomniane już portfele, tj. Trezor, Ledger Nano X, Ledger Nano S.

Jak wybrać właściwe biuro nieruchomości?

0
biuro nieruchomości
Fot. Pexels.com

Niezależnie od tego czy planujesz kupno działki, domu lub mieszkania czy może sprzedaż jakiejś nieruchomości, właściwy pośrednik zaoszczędzi ci mnóstwo czasu i nerwów. Osoby pracujące w biurach nieruchomości zazwyczaj doskonale odnajdują się w obowiązujących przepisach prawnych, formalnościach oraz sytuacji panującej na rynku. Nie każda agencja reprezentuje jednak jednakowy poziom świadczonych usług, jak więc wybrać najlepszą spośród dostępnych opcji?

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/biuro-nieruchomosci-jak-wybrac-wlasciwe/

Dlaczego warto współpracować z biurem nieruchomości?

Osoby chcące sprzedać działkę szybko przekonują się, że może być to proces bardzo skomplikowany, długotrwały i usłany formalnościami. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy w grę wchodzi przekształcanie ziemi rolnej na budowlaną. Wiąże się to z dużo lepszą ceną sprzedaży lecz znacznie utrudnia cały proces.

W takim wypadku skorzystanie z usług kompetentnego pośrednika z biura nieruchomości może być dla nas zbawienne. Właściwa osoba jest wstanie nie tylko, jako pełnomocnik, załatwić niemal wszystkie złożone formalności, ale również zająć się promowaniem naszej oferty i znalezieniem kupca.

W przypadku chęci kupna nieruchomości, właściwa firma wspomoże nas z wyceną, wyłapaniem potencjalnych „pułapek” (np. spalarni śmieci w okolicy) czy logistyką przedsięwzięcia (często należy spotykać się z wieloma potencjalnymi sprzedawcami).

Jakie czynniki warto brać pod uwagę przy wyborze?

Pierwszą rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę jest zakres usług oferowanych przez biuro nieruchomości. Nie wszystkie zajmują się załatwianiem każdej formalności, nie każdy pośrednik również świadczy usługi home stagingu czyli profesjonalnego przygotowania lokalu pod wynajem lub sprzedaż.

Oczywistym czynnikiem powinny być również stawki takiego biura. Najczęściej powinniśmy liczyć się z pobieraną przez firmę prowizją za zakup lub sprzedać nieruchomości. Dobrym sposobem na dowiedzenie się, czy usługi danej firmy są warte swojej ceny jest zwykłe zapoznanie się z opiniami na jej temat – w internecie lub jeszcze lepiej, od znajomych osób które już z usług tej firmy skorzystały.

Zobacz też: https://prawnieskuteczni.pl/dzialki-na-sprzedaz-jak-wybrac-wlasciwa/

Zakres obowiązków pomocy domowej

0
Zakres obowiązków pomocy domowej

W obecnych czasach bardzo wiele osób korzysta z tak zwanej pomocy domowej. Pomoc domowa jest osobą, która może wykonywać bardzo zróżnicowane czynności w każdym domu lub mieszkaniu. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także poznać ogólny zakres obowiązków pomocy domowej.

Z NewConnect na GPW – przenosiny w 2021 roku

0
Z NewConnect na GPW - przenosiny w 2021 roku

Transfer spółki z alternatywnego rynku notowań NewConnect na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych to zawsze spora szansa zarówno dla samej spółki, jak i inwestorów posiadających jej akcje. W końcu takie przejście dotyczy spółek stale rozwijających się, które najczęściej już osiągnęły swoje pierwsze sukcesy.

Logistyka w Europie: jakie lokalizacje są najbardziej atrakcyjne?

0
Logistyka w Europie

Umiejscowienie hubów, centrów w łańcuchach dostaw oraz perspektyw transportowych jest coraz ważniejszą kwestią na rynku logistystycznym. Szczególnie wobec bardzo szybko rozwijającego się e-handlu, położenie ma szczególne znaczenie. Jakie kraje są pod tym względem uznawane za najbardziej atrakcyjne?

Twardy Brexit a Niemcy. Co oznaczałoby wyjście bez umowy?

0
Twardy Brexit a Niemcy

Pożegnanie Wielkiej Brytanii z Unią Europejską bez umowy – co w dobie chaosu koronawirusowego było bardzo prawdopodobne – oznaczałoby spore reperkusje dla Niemiec. Zachodni sąsiad Polski jest silnie związany właśnie z rynkiem brytyjskim. Dlaczego tak bardzo obawiano się twardego brexitu?

ZOBACZ TEŻ