Zwrot podatku Niemcy

Popularne skrypty do tworzenia sklepów internetowych

0
Popularne skrypty do tworzenia sklepów internetowych

Rozpoczynając swoją działalność handlową w Internecie jedną z najważniejszych decyzji jest wybór platformy sprzedażowej naszego sklepu. Wybór idealnego skryptu będzie mieć wpływ na nasze działania, dlatego planując przedsięwzięcie warto dokładnie przeanalizować różne opcje. Na rynku dostępnych jest wiele skryptów, które różni funkcjonalność, przeznaczenie oraz możliwości. Które z nich są najpopularniejsze i w jakich sklepach sprawdzą się najlepiej? O tym dzisiejszy artykuł.

Magento jako lider funkcjonalności

Jednym z najbardziej popularnych skryptów do tworzenia sklepu internetowego jest platforma Magento, która jest oprogramowaniem darmowym typu open source. Na rynku obecnie dostępne są dwie opcje: Magento 1 i Magento 2, która jest zaktualizowaną wersją poprzednika i zawiera wiele ulepszeń. Platformy te posiadają bardzo szeroko rozbudowany zakres funkcjonalności, związanych z analizą danych, raportowaniem, obsługą sprzedaży, zarządzaniem produktami, systemami płatności oraz wiele, wiele innych! Jeśli nie wystarcza ci jego standardowa wersja to jesteś w stanie poszerzyć możliwości systemu o dodatkowe moduły, co niewątpliwie jest zaletą skryptu. Magento umożliwia prowadzenie kilku sklepów z jednego panelu i jest przyjazny pod względem pozycjonowania witryny. Do jakiego sklepu sprawdzi się opisywany skrypt? Można powiedzieć, że Magento jest uniwersalne i wszędzie sprawdzi się bardzo dobrze, jednak dedykowany jest on średnim i dużym sklepom. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę w e-commerce, ale stawiasz na rozwój to warto również zainteresować się tą platformą, ponieważ poszerzy ona twoje sprzedażowe horyzonty.

Więcej o Magento dowiesz się z bloga na blogu Smartbees – https://smartbees.pl/blog/magento

Intuicyjny Presta Shop

Kolejnym popularnym skryptem wśród darmowych kreatorów jest Presta Shop, który dedykowany jest małym i średnim sklepom. Przejrzysty i prosty panel sprawia, że obsługa sklepu na tym skrypcie jest intuicyjna i przyjemna. Oprogramowanie oferuje wiele darmowych szablonów graficznych i, tak jak w przypadku Magento, funkcjonalność sklepu można rozbudować modułami, które występują również w wersji bezpłatnej. Nie bez powodu Presta Shop jest skierowany głównie do mniejszych sklepów niż Magento, ponieważ duża ilość produktów na stronie spowalnia ładowanie się witryny, dlatego przy rozwijaniu swojego biznesu konieczna będzie zmiana oprogramowania.

Drupal Commerce oparty na systemie zarządzania treścią

System Drupal Commerce jest skryptem do tworzenia sklepów internetowych opartym na Drupalu – systemie do zarządzania treścią. To, co zostało dodane do oprogramowania to możliwość recenzowania produktów, FAQ, newsletter oraz wystawianie ocen. System ten umożliwia zarządzanie kilkoma stronami z jednego panelu i umożliwia integrację z innymi systemami tj. systemami magazynowymi, księgowymi czy analitycznymi. Wszystko to sprawia, że zarządzanie sklepem tworzonym na skrypcie drupal Commerce jest wygodne i intuicyjne.

Powyższe skrypty to tylko kilka z dostępnych na rynku systemów do działalności sprzedażowej w Internecie. Warto dokładnie rozważyć wybór platformy sklepowej i mieć na uwadze, że sklep musi się rozwijać. Powodzenia w wyborze!

Praca za granicą – praca w Niemczech

0
flaga niemiecka

Zainteresowanie pracą poza granicami naszego kraju nieustannie wzrasta. Szczególnie dużą popularnością cieszy się praca w Niemczech, gdzie z dniem 1 maja został oficjalnie otwarty rynek pracy dla wszystkich obcokrajowców. Dzięki temu każdy emigrant może szukać legalnego zatrudnienia na terenie Niemiec. Przez wzgląd na możliwość podjęcia legalnej pracy, osoby zainteresowane takowym zatrudnieniem, powinny gruntownie zapoznać się z wszelkimi formalnościami. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, ile aspektów musimy uwzględnić, aby wyjazd przyniósł nam zyski, a nie straty. Większość obcokrajowców wyjeżdża do Niemiec głównie w celu zarobkowym. Niektórzy trafiają na dobre stanowisko, inni zaś mogą zostać oszukani i zmuszeni na powrót do ojczystego kraju. Najczęściej powodem takiego zjawiska jest nieodpowiednie przygotowanie do wyjazdu. Dlatego, już przed emigracją warto znaleźć dogodne zakwaterowanie i pewną pracę. Oczywiście, niektórzy podejmują to ryzyko i odkładają poszukiwanie zatrudnienia na później. Rzeczywiście, niekiedy udaje się znaleźć dobrze płatną pracę, niemniej jednak szansa niepowodzenia jest bardzo duża. Zastanawiasz się, jak samodzielnie znaleźć pracę na terytorium Niemiec? Czy możliwa jest praca bez umiejętności posługiwania się językiem? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej. 

Dobrze przemyśl i zaplanuj wyjazd

Emigracja, szczególnie do obcego kraju jest niewątpliwie trudna. Dlatego, wyjazd należy dogłębnie przemyśleć i zaplanować. Dzięki dostępowi do mediów planowaniem możemy zająć się przebywając jeszcze na terenie Polski. Odpowiednie zaplanowanie podróży pozwoli nam uniknąć stresu i nieprzyjemnych doświadczeń. Nie istnieją sztywno ustalone reguły, związane z planowaniem emigracji. Wszystko zależy od miejsca docelowego, założeń wynikających z transportem oraz celem podróży. Cele bywają różne, jednak zwykle związane są z zarobkami. Zamierzając podjąć zatrudnienie na terenie Niemiec czeka nas załatwienie wielu formalności, jednak większość z nich da się załatwić bez najmniejszego problemu. Najprostszy, a zarazem najmniej czasochłonny etap planowania wyjazdu to rezerwacja busa. Wystarczy jedynie podać swoje dane i datę podróży, a profesjonalna firma przewozowa zajmie się resztą. Gdy dotrzemy już na miejsce, dobrze byłoby znać chociaż podstawowe zwroty w obowiązującym języku. Oprócz tego warto zapoznać się wcześniej z topografią najbliższej okolicy i lokalizacją komunikacji miejskiej, która umożliwi nam dotarcie pod wskazany adres. 

flaga niemiecka

Zakwaterowanie

Początkowo, przebywanie na terenie Niemiec i znalezienie odpowiedniego zakwaterowania może być trudne. Ofert szukaj  przede wszystkim w internecie oraz lokalnej prasie. W większości przypadków emigrantom udaje się znaleźć mieszkanie, które bez większych przeszkód mogą wynajmować. W większych miastach, tj. Berlin czy Monachium czynsz może być nieco większy, niż w przypadku małych landów. 

Niezbędne formalności

Przed wyjazdem kluczowe jest dopełnienie wszelkich formalności oraz skompletowanie potrzebnych dokumentów. Kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem wskazane jest sprawdzenie ważności dowodu osobistego. Ponadto inne dokumenty tj. akt urodzenia, zaświadczenia i dyplomy powinny być przetłumaczone na język niemiecki przez tłumacza przysięgłego. Zaletą podjęcia pracy na terenie Niemiec jest fakt, iż Polacy mogą szukać zatrudnienia bez ówczesnego pozwolenia na pracę. Warto zaznaczyć, że jeśli emigrant planuje pobyt w Niemczech dłuższy niż 3 miesiące, wówczas potrzebuje pozwolenia na pobyt, które będzie ważne przez minimum 5 lat. Nie okazanie owego dokumentu podczas kontroli jest równoznaczne z wykroczeniem i podlega karze (2000 euro lub 1 rok pozbawienia wolności). Inny dokument, np. prawo jazdy będzie uznane do upłynięcia jego terminu ważności. Jeśli obcokrajowiec planuje przeprowadzić się do mieszkania bądź domu w Niemczech, zobowiązany jest dokonać meldunku w urzędzie. Procedura ta jest bezproblemowa i zazwyczaj bezpłatna. Przed wizytą w urzędzie należy skompletować następujące dokumenty: dowód osobisty bądź paszport, wypełniony formularz meldunkowy i umowę najmu lub kupna. Oprócz tego, emigrantowi wydawana jest karta podatkowa, która jest niejako odpowiednikiem polskiego NIP-u. Warto mieć na uwadze, iż proces ten w każdym landzie może przebiegać nieco inaczej. Ważne, aby w nowym miejscu zamieszkania zgłosić się nie później niż tydzień od przeprowadzki.

Gdzie szukać pracy?

Niemcy to jeden z najpopularniejszych krajów emigracji zarobkowej. Mimo niskiego bezrobocia wśród Polaków, nadal chętnie decydują się na wyjazd za granicę. Niemcy położone są w stosunkowo bliskiej odległości od Polski, ponadto zarobki należą do dość wysokich. Typowe ogłoszenia niemieckie to praca na produkcji, w ogrodnictwie, sprzątanie oraz praca sezonowa. Niemcy mają wysokie zapotrzebowanie na niewykwalifikowanych pracowników, których mogą zatrudnić do pracy fizycznej. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie znają języka niemieckiego. Poszukując pracy bez znajomości języka najbezpieczniej jest skorzystać z ofert agencji pracy bądź pracy tymczasowej. Ważne, aby instytucja posiadała odpowiedni certyfikat, potwierdzający jej autentyczność. Można go sprawdzić na stronie internetowej rejestru agencji zatrudnienia KRAZ. Nieznajomość języka nie dyskwalifikuje osób ubiegających się o dane stanowisko, ale tak jak w każdym kraju, ogranicza możliwości i sprawia, że praca jest słabiej płatna. 

Podstawowym miejscem znalezienia pracy na terenie Niemiec są serwisy pracy. Każda agencja pracy w Niemczech i pośrednik korzystają z owego serwisu, aby umieszczać tam swoje oferty. Większość z nich skupia się na najbardziej poszukiwanych przez zagranicznych pracodawców pracownikach, np. robotnikach budowlanych, pracownikach produkcji czy magazynów. Do najpopularniejszych zawodów wykonywanych przez obcokrajowców należy również spawacz, elektryk, kierowca czy operator maszyn, np. wózka widłowego czy innych. Ponadto, na wielu stronach internetowych zamieszczane są prywatne oferty pracy. Taka oferta jest zawsze ryzykowna, gdyż nie mamy pewności co do jej prawdziwości. Na wielu serwisach istnieje opcja Dodaj swoje ogłoszenie, gdzie można samodzielnie napisać umieścić tekst w stylu “szukam pracy w Niemczech”. W ten sposób pracowników poszukują niemieckie biura pracy dla Polaków. Oprócz tego pracy w Niemczech możesz szukać na wiele sposobów: w Federalnym Urzędzie Pracy, w Europejskiej Służbie Zatrudnienia czy w codziennej prasie. Oczywiście, zatrudnienia można szukać również na własną rękę. Wiąże się to z osobistym odwiedzaniem firm i wymaga umiejętności posługiwanie się językiem niemieckim. 

pracownik na budowie

Pośrednictwo pracy w Niemczech

Agencje pracy działają na zlecenie firmy, które często nie posiada własnych działów rekrutacji, a co za tym idzie odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Z usług agencji korzystają również większe zakłady pracy, które dysponują potrzebnymi środkami, lecz najczęściej chcą zaoszczędzić czas i jak najszybciej dokonać rekrutacji dużej ilości osób. W tym celu powierzają zlecenie profesjonalnym agencjom pracy. Każdy pośrednik powinien legitymować się stosownym certyfikatem uprawniającym do świadczenia usług pośrednictwa. Warto zaznaczyć, że każda agencja zobowiązana jest posiadać takowy certyfikat w swoim kraju. Instytucja podpisuje umowy, które należy w każdym przypadku dokładnie przeczytać. Dodatkowo, każda osoba, która decyduje się na wyjazd powinna wnikliwie zapoznać się z prawem pracy, ponieważ nieświadomi obcokrajowcy często padają ofiarą oszustw. 

Dokumenty niezbędne do podjęcia pracy

Jeśli udało się już załatwić wszystkie formalności związane z pobytem i ofertą pracy, należy zacząć kompletować dokumenty niezbędne do zatrudnienia, nie zapominając o przetłumaczeniu ich na język niemiecki przez tłumacza przysięgłego. Przydadzą się dokumenty tj. potwierdzenie posiadanych kwalifikacji, uprawnienia zawodowe, doświadczenia oraz ewentualne dokumenty z urzędu pracy – w przypadku, gdy pobierany jest zasiłek dla bezrobotnych. Nieco problematyczne może być przedstawienie dokumentów potwierdzających wykształcenie wyższe, gdyż muszą być uznane przez drugą stronę. Procesem tym zajmuje się Ministerstwo Edukacji, do której trzeba zwrócić się o uznanie dyplomów. 

praca jako opiekun osób chorych

Ubezpieczenie 

Ubezpieczenie na terenie Niemiec jest obowiązkowe. Emigrant do wyboru ma ubezpieczenie prywatne lub państwowe. Do ubezpieczenia państwowego prawo mają osoby, które: 

  • posiadają umowę o pracę
  • zarabiają mniej niż 4 tys. euro miesięcznie
  • studiują, są stażystami bądź uczą się w szkole średniej
  • posiadają własną działalność gospodarczą GmbH na terenie Niemiec
  • są zarejestrowane jako bezrobotne

Czy warto wyjeżdżać do Niemiec?

Praca na budowie, produkcji, jako monter, hydraulik czy opiece nad osobami starszymi w Niemczech jest zdecydowanie lepiej płatna, niż w Polsce. Zarobki należą do najwyższych w porównaniu z innymi krajami oferującymi zatrudnienie dla obcokrajowców. Daje to znaczną przewagę, dlatego też Niemcy uważane są za najbardziej atrakcyjny kierunek emigracji. Praca sezonowa to wynagrodzenie od 1600-1800 euro miesięcznie. Zaś produkcja gwarantuje stawki ok. 10 euro na godzinę. W zależności od przedsiębiorstwa, ceny te uzależnione są od czynnika brutto i netto. To bardzo interesujące rozwiązanie, szczególnie dla studentów, którzy podczas 3 miesięcznych wakacji są w stanie zarobić na swoje utrzymanie przez większą część roku akademickiego. Warto wybierać sprawdzone oferty i korzystać z certyfikowanych agencji pośrednictwa pracy. 

Podsumowanie

Każdy Polak planując emigrację do Niemiec zastanawia się, gdzie skierować pierwsze kroki. Formalności, których musimy dokonać przed wyjazdem i zaraz po przyjeździe jest dość sporo. Pamiętajmy, aby niczego nie bagatelizować, gdyż konsekwencje mogą wiązać się z bolesnymi stratami. Emigracja do innego kraju nie jest łatwa, lecz powierzenie swojej sprawy biurom pośrednictwa pracy w Niemczech zdecydowanie ułatwi ten proces. 

Specjalista od reklamy z Polski. Dlaczego warto go wynająć?

0
Specjalista od reklamy z Polski. Dlaczego warto go wynająć?

W wielu krajach pokutuje wciąż przekonanie, że to, co pochodzi z zagranicy, jest często wątpliwej jakości. Dotyczy to zarówno produktów, jak i usług. Dlatego też np. przy reklamowaniu własnych produktów i budowaniu wizerunku marki, mnóstwo osób korzysta z pomocy tylko rodzimych specjalistów w danej dziedzinie. To dobre rozwiązanie. Ma jednak swoje ograniczenia. Specjalista od reklamy z Polski ma zupełnie inne spojrzenie na rynek. Korzysta często z innych narzędzi. Ma także nieznany Twoim potencjalnym klientom sposób na docieranie do nich z przekazem reklamowym. To może być kluczem do sukcesu Twojej firmy. Dlaczego jeszcze warto wejść we współpracę ze specjalistą od reklamy z Polski?

Ważnym argumentem jest przede wszystkim nić porozumienia. Polak pracujący na Niemieckim rynku ma zupełnie inną perspektywę, niż rdzenny mieszkaniec. Potrafi dobrze wyczuć potencjalnego klienta, wie jakie reklamy działają na mieszkańców, co do nich przemawia. Tutaj w grę wchodzą także same uwarunkowania kulturowe, żarty, czy, pewne gry słowne, którymi można przykładowo posłużyć się w reklamie. Choć może się wydawać, że są to dość nieistotne niuanse, bardzo często okazują się one najważniejsze.

Poza tym współpraca ze specjalistą z Polski, jest zdecydowanie tańsza. Korzystne dla Ciebie będą każde różnice kursowe. Ze względu na dużą mobilność i dobrą znajomość języka jest możliwość spotkania się twarzą w twarz, omówienie wszelkich szczegółów dotyczących strategii reklamowej itp. W alternatywnych przypadkach kontakt ogranicza się do wideo konferencji, telefonów i wiadomości e-mail, co nie utrudnia współpracy. Specjalista od reklamy z Polski pracuje na Twój sukces z pełnym zaangażowaniem. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że możesz jego usługi polecić innym przedsiębiorcom.

Bardzo ważną kwestią przy korzystaniu z pomocy specjalisty z Polski jest także to, że można z powodzeniem myśleć o ekspansji na jego rynek. To szansa, którą trudniej będzie zrealizować decydując się na współpracę ze specjalistą od reklamy w kraju. Najważniejsze dla Ciebie jest to, że pozyskanie oferty nic Cię nie kosztuje. Możesz więc bez problemu sprawdzić strony typu http://www.seomariusz.pl/, http://www.mmarketing.com.pl/ i nawiązać pierwszy, niezobowiązujący do niczego kontakt.

Shoper integracje

0
Shoper integracje

Shoper to funkcjonująca od przeszło 13 lat na rynku, najczęściej wybierana przez klientów platforma E-Commerce w Polsce. Jest ukierunkowanym rozwiązaniem zarówno dla użytkowników pragnących szybko rozpocząć swoją karierę w Internecie, jak i dla poszukujących elastycznego narzędzia do budowy platformy handlu przez Internet. Klienci, którzy wybierają Shoper cenią przede wszystkim doświadczenie, rozwój aplikacji oraz cenę i wsparcie, które oferowane jest przez stałą obsługę profesjonalistów w razie problemów czy wątpliwości. Shoper daje możliwość następujących integracji :

Aktualizacje cen z wybranego cennika Subiekt GT do Shoper

Synchronizuje automatycznie koszty między cennikami zawartymi w Subiekt GT i Shoper. Ponadto przyspiesza i aktualizuje procesy funkcjonowania stworzonego sklepu. Po takich ewolucjach nie trzeba również martwić się o odpowiednią jakość świadczenia usług,

Podobnie jak w poprzednich integracjach ceny rozpoczynają się od 50 zł. Producenci oprogramowania oferują możliwość przetestowania ich za darmo na okres 30 dni.

Aktualizacja stanów magazynowych z Subiekt GT do Shoper

Główną misją tej aktualizacji jest synchronizacja stanów magazynów pomiędzy określonym magazynem z Subiekt GT, a magazynem istniejącym w platformie Shoper.

Wtyczka gwarantuję optymalizację procesów i oszczędność czasu pracowników. Dodatkowo umożliwia aktualizację faktycznych stanów produktów w magazynie Shoper. Każdy zainteresowany ma możliwość, aby dostosować konfigurację w zależności do swoich potrzeb. Wszystkie zachodzące procesu są zapisywane w tak zwanej chmurze, która nie pozwoli, aby notatki zagubiły się w chaosie na biurku. Aby funkcjonowała poprawnie muszą zostać spełnione dokładnie te same co w poprzedniej integracji.

Omawiana integracja rozpoczyna swoje ceny od 50 zł netto za miesiąc.

Aktualizacja stanów magazynowych z Comarch Optima do Shoper

Umożliwia automatyczne aktualizowanie stanów produktów w magazynie Shoper.

Aby właściwie funkcjonowała należy sprecyzować, z którego magazynu Comarch ERP Optima będzie pobrany stan magazynowy, przy czym warunkiem jest istnienie symbolu magazynu w Comarch ERP Optima oraz określenie mapowania produktów zawartych w magazynach Shoper i Comarch ERP Optima.

Kolejnym aspektem, który musi zostać spełniony jest powiązanie produktów tabelą w Comarch Optima i BaseLinker.

Ceny rozpoczynają się od 50 zł netto za miesiąc.

Integracje z innymi systemami

Integracja z systemem Enova365

Głównym zadaniem jest wysyłka towarów (wraz z dopasowanymi zdjęciami) i przypasowanie ich do grupy magazynów w e-sklepach oraz ich faktycznych stanów (np. czy produkt jest anulowany lub wysłany). Ponadto aktualizuje i pobiera z nich zamówienia.

Pobiera zadania z synchronizuje i przygotowuje dany w postaci XML do wysłania. Wywołuje kod API, przekazuje dane w postaci parametrów. Finalnie odbiera odpowiedzi i tworzy powiązane zapisy.

Integracja z Iluo

Umożliwia kooperacje z nieograniczoną liczbą sklepów mających kontakt z Shoper. Dostosowuje parametry i reguły wymiany informacji, dla każdego z nich.

Dla obu stron integruje produkty, ich warianty i parametry kategorii.

Aktualny stan bazy ILUO może być uaktualniony również w bazie Shoper.

Importuje zamówienia po określonej dacie.

Automatyzuje import danych indywidualnych lub wszystkich klientów, w momencie importu zamówień. Kolejnym atutem jest definiowanie algorytmu, wybierając odpowiedni magazyn do określonego zamówienia.

Przekształca zamówienia w dowolny dokument handlowy (np. paragon czy fakturę).

Źródło: https://sellintegro.pl/17-shoper

Stłuczka w obcym kraju? Zobacz, czego dopilnować na miejscu zdarzenia

0
Stłuczka w obcym kraju? Zobacz, czego dopilnować na miejscu zdarzenia

Przed wyjazdem w długą podróż samochodem za granicę warto, byś zapoznał się z przywilejami i obowiązkami, jakie czekają Cię podczas drogi. Dobrze też, byś wiedział, jak zachować się w nieprzewidzianych sytuacjach, takich jak chociażby kolizja. W niniejszym artykule zajęliśmy się omówieniem kroków koniecznych do wykonania po stłuczce. Czego żądać od sprawcy i jak uzyskać odszkodowanie? Sprawdź!

JAK ZOSTAĆ OPIEKUNKĄ SENIORA W NIEMCZECH?

0
JAK ZOSTAĆ OPIEKUNKĄ SENIORA W NIEMCZECH?

Możliwości zarobkowe w Polsce nadal pozostawiają wiele do życzenia. Mimo że pracy jest sporo, to często wynagrodzenie za nią nie przekracza tzw. najniższej krajowej. Jak zatem ustabilizować swoją sytuację finansową? Wiele osób, głównie kobiet, postanawia zostać opiekunką dla osób starszych w Niemczech. Ale czy jest to praca dla wszystkich?

Kurier do Niemiec

0
Kurier do Niemiec

Niemcy to jeden z najpopularniejszych kierunków emigracyjnych. To również najsilniejszy z partnerów gospodarczych. Nic więc dziwnego, że stale rośnie ilość wysyłanych w tym kierunku przesyłek kurierskich. Wielu Polaków decyduje się również na czasowe lub stałe zamieszkanie za zachodnią granicą, całe rodziny znajdują tam pracę, a to również wpływa na wymianę towarową pomiędzy krajami. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dedykowane oferty firm kurierskich także zachęcają do tego, by właśnie tą drogą wysyłać koperty z dokumentami, małe paczki czy palety. Niewątpliwie na popularność przesyłek kurierskich do Niemiec ma wpływ stale rozwijający się rynek e-commerce i fakt, że klienci z zachodu bardzo często korzystają z oferty polskich sklepów.

Chcesz sprowadzić samochód z Niemiec – sprawdź na co zwrócić uwagę

0
Chcesz sprowadzić samochód z Niemiec – sprawdź na co zwrócić uwagę

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić sprawne funkcjonowanie bez własnego samochodu. Dzięki niemu nie jesteśmy zależni od kaprysów komunikacji miejskiej, a kiedy tylko chcemy, możemy wsiąść w auto i pojechać przed siebie. Żeby jednak tak było, musimy mieć porządny pojazd, który nie będzie nas zaskakiwał usterkami czy innymi wadami. Takie auto bowiem – zamiast namiastki wolności – stanie się dla nas udręką. Wiele osób szukając lepszej okazji, sprowadza auta z Niemiec. Czy to dobre rozwiązanie? Czy możemy zrobić to samodzielnie? Na co zwrócić uwagę?

Praca dla opiekunek w Niemczech – Poradnik

0
Praca dla opiekunek w Niemczech - Poradnik

Choć praca z seniorem jest trudna i wymagająca daje mnóstwo satysfakcji i radości. Wiele osób doskonale sprawdza się w takiej roli i podejmuje decyzje o rozpoczęciu pracy opiekunki bądź opiekuna seniora w Niemczech.

Czy zawsze warto wykupić dziecku polisę?

0
Czy zawsze warto wykupić dziecku polisę?

Dzisiaj coraz więcej rodziców decyduje się na kupowanie polis dla swoich dzieci. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na taki zakup?

avoria.com.pl - praca dla opiekunek osób starszych w Niemczech

ZOBACZ TEŻ